sobota, 19 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Adam Hochschild - Duch króla Leopolda

(2012)
Historia

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Adam Hochschild - Duch króla Leopolda

Data premiery

środa
08.02.2012
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Króla Leopolda II niespecjalnie obchodziła ani Belgia, jego ojczyzna, ani Belgowie, jego poddani. Mówił o nich protekcjonalnie: "mały kraj, mali ludzie". Gorączkowo jednak poszukiwał kolonii, w obawie, że inne europejskie potęgi zgarną wszystko dla siebie. Ostatecznie znalazł takie miejsce: Kongo. Leopold zaprowadził tam rządy niewyobrażalnego terroru, które doprowadziły do śmierci niemal 8 milionów rdzennych mieszkańców. Niezwykły reportaż historyczny o ludzkiej chciwości i okrucieństwie, a także o tym jak jeden człowiek - Edmund Dene Morel - postanowił przeciwstawić się złu, wszczynając ogólnoświatową kampanię przeciwko zbrodniczej działalności belgijskiego króla. Wsparli ją m.in. Mark Twain i Anatole France, a wydarzenia w Kongu stały się kanwą Jądra ciemności Josepha Conrada. ""Adam Hochschild zabiera nas w podróż do "Jądra ciemności", krainy makabry, żądzy, pychy i gwałtu. Nie jest to opowieść o Kongu, ale ludzkiej naturze i kryjącym się w niej złu, które w sprzyjających dla niego okolicznościach ujawnia się i bierze nad nią górę."" - Wojciech Jagielski ""Skala ludobójstwa w Kongo – powiada Adam Hochschild - daje się porównać z Holocaustem. Dlaczego więc nie uwzględniamy tej zbrodni w wyliczankach okropieństw XX wieku?
Ta książka to m.in. opowieść o zrywaniu łusek ślepoty, pokonywaniu głęboko zakorzenionego rasizmu i myślenia kolonialnego. Nie pokrzepiajmy się jednak zanadto: jeszcze różne Konga - mniejsze i większe, przeszłe i dzisiejsze - mamy do odkrycia. Ta książka nam w tym pomoże." - Artur Domosławski "Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Adam Hochschild - Duch króla Leopolda? Kiedy wychodzi Adam Hochschild - Duch króla Leopolda?
Data wydania książki zaplanowana została na 08.02.2012. Nowa książka Adam Hochschild z 2012 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2012 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Adam Hochschild - Duch króla Leopolda data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 8 lutego 2012, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie