środa, 22 września

Oznaczenie treści
 

Ad Astra Piano Trio - Ad Astra Piano Trio Alfred Schnittke Stille Musik

(2021)
Klasyka

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Ad Astra Piano Trio - Ad Astra Piano Trio Alfred Schnittke Stille Musik

Data premiery

piątek
28.05.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Klasyka
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wytwórnia:
Odnośniki:
[dodaj]

Alfred Schnittke – autor trzech oper, dziesięciu symfonii, wielu dzieł koncertowych i kameralnych – miał tożsamość złożoną i niejasną. Urodził się w miejscowości Engels w Rosji z matki należącej do Niemców nadwołżańskich (przesiedlonych tam w XVIII wieku przez carycę Katarzynę Wielką i deportowanych przez Stalina w 1941 roku) i ojca, żydowskiego dziennikarza rodem z Frankfurtu, o korzeniach w połowie litewskich.
I Sonata na wiolonczelę i fortepian (1978)
Dedykowana wybitnej rosyjskiej wiolonczelistce Natalii Gutman, należy do najczęściej wykonywanych i nagrywanych dzieł Schnittkego. Podobnie jak w słynnym Concerto grosso nr 1 (1977), idea utworu polega na zderzeniu, niby w rozbitym zwierciadle, różnych odłamków muzycznych, które w finałowej fazie zostają scalone, choć ów proces przywrócenia jedności nie osiąga spełnienia – pozostaje jakaś rysa, wątpliwość, konieczność uczynienia kolejnego kroku.
Stille Nacht (1978)
To dzieło na skrzypce i fortepian – prezent bożonarodzeniowy dla Gidona Kremera – jest parafrazą kolędy Franza Xavera Grubera. Biedermeierowska idylla (kolęda ta jest sentymentalnym wariantem barokowej siciliany, tańca szczęśliwych pasterzy) wkracza tu powoli w odczarowany świat XX wieku: burdonowe cis fortepianu (odległe o "diabelski" tryton od toniki tonacji G-dur), użycie typowych dla Schnittkego akordów o podwójnym trybie (moll/dur), surrealistyczne flażolety i końcowe glissando na scordaturze najniższej strony skrzypcowej, obniżanej o kwartę – wprowadzają aurę niesamowitości.
Musica nostalgica (1992)
Utwór jest przykładem "recyklingu" muzycznych idei. Ten bezpretensjonalny moment muzyczny w formie quasi-menueta po raz pierwszy pojawił się w muzyce do filmu Przygody dentysty (1965, reż. Elem Klimow), potem wszedł do Suity w dawnym stylu na skrzypce i fortepian (1972), gdzie zachował omalże nietknięte pozory barokowości.
Trio fortepianowe (1992)
Trio jest przeróbką Tria smyczkowego (1985), zamówionego przez wiedeńskie Towarzystwo Albana Berga z okazji 100. rocznicy urodzin i 50. r ocznicy śmierci swego patrona. Dzieło ma charakter osobisty.
Marcin Trzęsiok
Lista utworów:
Alfred Schnittke (1934–1998)
I Sonata na wiolonczelę i fortepian (1978)
1. Largo
2. Presto
3. Largo
4. Stille Nacht na skrzypce i fortepian (1978)
5. Stille Musik na skrzypce i wiolonczelę (1979)
6. Musica Nostalgica na wiolonczelę i fortepian (1992)
Trio fortepianowe (1992)
7. Moderato
8. AdagioKomentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy będzie dostępna płyta Ad Astra Piano Trio Alfred Schnittke Stille Musik?

Płyta Ad Astra Piano Trio Alfred Schnittke Stille Musik ukaże się 28 maja 2021 (premiera w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić klikając w odpowiednie flagi. Opcja zmiany domyślnie wyświetlanego regionu dostępna jest w ustawieniach konta.

W jaki sposób mogę śledzić bieżące raporty o premierze?

Aby śledzić najświeższe informacje o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę polecić płytę znajomym. Jak mogę to zrobić?

Płytę można zarekomendować poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie kupię płytę?

Żeby sprawdzić jaka jest cena płyty kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę kupić płytę Ad Astra Piano Trio Alfred Schnittke Stille Musik. W którym sklepie mogę znaleźć ten tytuł?

Płyta Ad Astra Piano Trio Alfred Schnittke Stille Musik jest do znalezienia tutaj. Sklepy, które sprzedają ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?" umieszczonym po prawej stronie.

W którym miejscu mogę znaleźć bieżące wiadomości dotyczące płyty?

W celu przeglądnięcia bieżących doniesień należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.

Jak mogę wystawić notę dla tej płyty?

Żeby ocenić płytę trzeba wyznaczyć konkretną wartość w skali od 1 do 5, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.

Jaką metodą wyliczona została ocena?

Premiera płyty Ad Astra Piano Trio Alfred Schnittke Stille Musik nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto stworzył tę płytę?

Autorem jest Ad Astra Piano Trio. W celu wyświetlenia listy płyt tego artysty przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwę albo kliknij utaj.

Która firma zajmuje się wypuszczeniem tej płyty?

Płyta ma zostać wypuszczona przez firmę Universal. Kliknięcie utaj spowoduje wyświetlenie listy innych płyt z muzyką od tego wydawcy. Z funkcji tej można również skorzystać udając się do pola "Informacje" i klikając w nazwę firmy.

Na tej stronie wypisane są przeinaczone dane. Gdzie mogę to zgłosić?

Żeby zgłosić błąd należy wypełnić formularz znajdujący się tutaj. Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Ad Astra Piano Trio - Ad Astra Piano Trio Alfred Schnittke Stille Musik? Kiedy wychodzi Ad Astra Piano Trio - Ad Astra Piano Trio Alfred Schnittke Stille Musik?
Data wydania płyty zaplanowana została na 28.05.2021. Nowa płyta Ad Astra Piano Trio z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz listę utworów (tracklista), newsy i nadchodzące single, promujące nowe dzieło artysty. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa płyta Ad Astra Piano Trio - Ad Astra Piano Trio Alfred Schnittke Stille Musik data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 28 maja 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie