piątek, 24 września

Oznaczenie treści
 

Wojciech Przylipiak - Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.

(2021)
Faktu

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Literatura Faktu
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2021-05-21
Ocena: 5/5

Ciekawa podróż w czasie

Jeśli czyta się o czasach swojego dzieciństwa w książkach, to niestety, ale czuć już wapno w kościach🙊.

Polska lat 90. – tego nie da się tak po prostu opowiedzieć, to trzeba było przeżyć, poczuć, zobaczyć na własne oczy. To były czasy. Wielowymiarowe, ciekawe, szalone i intensywne.

Autor znakomitego reportażu „Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.” unikając polityki, w bardzo ciekawy i rzetelny sposób wraca do świata, którego już nie ma. A jest co wspominać🔥.

Każdy kto w tych czasach przeżywał swoje dzieciństwo czy młodość ma swoje własne unikatowe wspomnienia, które w tej książce zostały zebrane jak w kompendium i okraszone świetnymi zdjęciami oddającymi ducha tamtych lat.

Ja też chodziłam do wypożyczalni kaset video i nie raz dostałam karę za nieprzewinięcie. Magnetowid to był sprzęt luksusowy. Istny szał. U nas na blokach przy niektórych balkonach również wisiały ozdoby w postaci talerzy telewizji satelitarnej i każdy kto taki miał to był gość.

Oglądało się dużo telewizji: „Idź na całość”, „Randkę w ciemno”, „Czar par”, „Na każdy temat”, jak również „Klan”, „Janosika”, „Złotopolskich’, „Zbuntowanego anioła”, „Z Archiwum X” czy „Cudowne lata”. I te nieziemskie reklamy.. wtedy nie przełączało się na inny kanał.

Magnetofony i walkmany przodowały wśród prezentów na Komunię. Do tego kaseta z ulubioną składanką i każdy dzieciak był szczęśliwy.

Ciuchy kupione na Stadionie Dziesięciolecia w szkole robiły furorę.

Zbieranie obrazków z gum do żucia było obowiązkowe, podobnie jak „karteczek” upychanych w segregatorach. A wizyta w McDonald’s to był punkt kulminacyjny każdej szkolnej wycieczki.

Dużo tych wspomnień.. miejsc, wydarzeń, mody, muzyki, ludzi z tamtych czasów. Niezapomnianych.

„Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.” to sentymentalna podróż, pretekst do wyciągnięcia starych zdjęć, powspominania, powzruszania się, pośmiania do łez.

Książka jest pięknie wydana. Znakomicie napisana. Można sobie sporo przypomnieć i wiele się również dowiedzieć. Na pewno nie raz do niej wrócę.

Polecam💛.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Wojciech Przylipiak - Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.? Kiedy wychodzi Wojciech Przylipiak - Sex, disco i kasety video. Polska lat 90.?
Data wydania książki zaplanowana została na 19.05.2021. Nowa książka Wojciech Przylipiak z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Wojciech Przylipiak - Sex, disco i kasety video. Polska lat 90. data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 19 maja 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie