Wardruna - Kvitravn(2021) | Alt |
"Kvitravn" muzycznie kontynuuję trylogię "Runljod", jednak ukazuje też rozwój unikatowego brzmienia grupy. Do tworzenia muzyki, zespół używa różnorodnych tradycyjnych instrumentów, takich jak lira Kravik, lira Trossingen, harfa Tagl, harfa Soot, Langeleik, Crwth, kozi róg, Lur, czy harfa Mora. W nagraniach Warduny gościnnie wzięła udział mała, ale doskonała grupa muzyków skupiających się na tradycyjnej twórczości, której przewodzi Kirsten Brĺten Berg – jeden z najważniejszych opiekunów nordyckiego dziedzictwa. W jedenastu piosenkach, które znajdą się na nadchodzącym wydawnictwie, jak zwykle zostanie poruszona tematyka mitów, duchowych zwierząt, magii, cieni, natury, czarnoksięstwa, animizmu i innych nordyckich konceptów. Zespół postara się też przedstawić relację pomiędzy mędrcami i pieśniami.
Założyciel Warduny, Einar Selvik dodaje – "Nie jest trudno recytować w formie kopiuj-wklej, ale celowe zrozumienie i integracja starożytnych myśli, narzędzi i metod w kreacji czegoś, co staje się ważne dla ludzi ery współczesnej, to prawdziwe wyzwanie i cel naszej pracy. Pomimo, że nazwa albumu to jeden z wariantów mojego totemicznego imienia artystycznego, to w swoim koncepcie bardziej niż do mnie, odnosi się do symbolizmu i legend o świętych, białych zwierzętach, które można znaleźć w kulturze nordyckiej, ale też w innych regionach świata. Te duchowe stworzenia, jak kruki, węże, niedźwiedzie, łosie, renifery, słonie, czy lwy, w tradycjach animistycznych są postrzegane jako boscy posłańcy i obrońcy, którzy reprezentują odnowę, czystość i pomost między światami. "
Wardruna zdołała wykuć bogaty, pełen dźwięków i teatralny wizerunek, który składa hołd starożytności, bez żadnych sztuczek. Równolegle naświetla ważne aspekty nordyckiej tradycji, poprzez bardzo szczegółową współczesną kompozycję. Jest w tym dźwięku coś pełnego doświadczenia, ponad podziałami muzycznymi.
Wardruna odwiedzi w 2020 roku Polskę podczas koncertu w Sali Ziemi w Poznaniu 3-ego maja i w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie 4-ego maja. Einara Selvika będzie można także usłyszeć podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.
Płyta będzie dostępna w wersji CD, 2LP oraz limitowanej, kolorowej edycji 2LP.
Płyta pojawi się 22 stycznia 2021 (premiera w Polsce), 22 stycznia 2021 (data premiery w Europie).
Aby dostawać informacje o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.
Tytuł polecić można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te dostępne są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.
Żeby dowiedzieć się ile trzeba zapłacić za płytę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Płyta Kvitravn jest do dostania tutaj. Lista sklepów sprzedających ten produkt umieszczona jest na liście "Gdzie kupić?".
Bieżące wiadomości można przeglądnąć w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.
Aby tego dokonać należy wybrać konkretną ocenę w skali od 1 do 5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.
Premiera płyty Kvitravn dostała u nas ocenę 4.0 na 5 możliwych na podstawie 1 głosu naszego użytkownika. Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena".
Wardruna jest autorem płyty. W celu wyświetlenia listy płyt tego artysty przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwę albo kliknij utaj.
Wytwórnia Sony dba o wydanie płyty. Lista innych płyt tego wydawcy dostępna jest utaj.
Aby to zrobić należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.
Komentarze