Umysł jutra(2023) | Poradniki |
Rozwiń pięć psychologicznych supermocy, które już niedługo staną się kluczowe w życiu zawodowym, oraz dowiedz się, jak wykształcić umysł jutra – przystosowany do wyzwań stawianych przez zmienne środowisko pracy.
Automatyzacja, globalizacja i restrukturyzacja to nowa trójca obecnej rzeczywistości zawodowej. Żyjemy w świecie, w którym możemy stracić pracę, bo jakaś apka albo sztuczna inteligencja okaże się lepszym pracownikiem. Dlatego warto wiedzieć, jakie umiejętności i kompetencje pozwolą nam osiągać sukcesy zawodowe – zarówno dziś, jak i w niepewnej przyszłości. Co zrobić, by rozwijać karierę, cieszyć się dobrostanem psychicznym i być odpornym na zawirowania w każdym miejscu pracy.
Badacz pojęcia rezyliencji, profesor Marty Seligman, oraz lek. med. Gabriella Kellerman, ekspertka w zakresie zdrowia psychicznego w miejscu pracy, stworzyli model PRISM, oparty na badaniach tysięcy pracowników w różnych krajach. Zawiera on pięć psychologicznych supermocy, które mają kluczowe znaczenie dla dobrostanu, poczucia spełnienia i pozytywnego rozwoju na rynku pracy XXI wieku:
Rezyliencja i zwinność poznawcza: fundamenty, dzięki którym możemy rosnąć w siłę w czasach ciągłych zmian.
Odnalezienie sensu i znaczenia: motywacja pchająca nas do przodu.
Szybkie nawiązywanie relacji międzyludzkich i porozumienia: więzi z innymi, które są niezbędne, byśmy mogli rozkwitnąć.
Prospekcja: metaumiejętność, dzięki której wyprzedzamy zmianę.
Kreatywność i innowacyjność: nasz wyjątkowy ludzki dar, który po latach zapomnienia powrócił do łask w miejscu pracy.
Owe umiejętności stanowią niezbędne komponenty umysłu jutra – sposobu myślenia czy też nastawienia pozwalającego nam przewidywać zmiany, odpowiednio planować działania, reagować na przeciwności i w pełni realizować swój potencjał.
Łącząc wyniki własnych nowatorskich badań z wiedzą zaczerpniętą z literatury, Kellerman i Seligman wyposażają nas w konkretne narzędzia pozwalające nie tylko przeżyć, ale i rozkwitnąć na rynku pracy w przyszłości. Ich Umysł jutra to swoista polisa gwarantująca bezpieczeństwo w świecie nieopanowanego postępu technologicznego. To szczepionka, która uodporni nas na niepewną przyszłość zawodową, a także pozwoli myślącym perspektywicznie liderom stworzyć miejsce pracy, w którym kultywuje się więzy międzyludzkie oraz szuka się sensu i znaczenia.
"Ewolucja nie przygotowała nas na zmieniające się w zawrotnym tempie wymogi współczesnego środowiska pracy. Jakie działania winniśmy zatem podjąć, aby być szczęśliwszym i bardziej odpornym na wstrząsy w naszym życiu zawodowym? Umysł jutra czerpie z najnowszych badań i żywych przykładów, dzięki czemu dostarcza dogłębnych przemyśleń i praktycznych wskazówek pokazujących, jak spełniać się i rozkwitać w pracy. To niezastąpiona pomoc dla każdego, kto chce radzić sobie w dzisiejszym niepewnym świecie. "
– Gretchen Rubin, autorka bestsellera Projekt szczęście oraz prowadząca podcast Happier with Gretchen Rubin
"Mówi nam się, byśmy żyli teraźniejszością. Ale to przyszłość skrywa nasze marzenia i może być kluczem do naszego szczęścia. W Umyśle jutra Gabriella Kellerman i Martin Seligman po mistrzowsku poruszają się po najnowszych odkryciach naukowych, aby pokazać, jak zaprojektować przyszłość, by rozkwitnąć na gruncie zawodowym, w związkach międzyludzkich i po prostu w życiu. "
– Arthur C. Brooks, profesor w Harvard Kennedy School i Harvard Business School, autor bestsellerów "New York Timesa"
"Ta książka to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto nie tylko chce przetrwać, ale również rozwinąć skrzydła w pracy, w czasach, w których za każdym rogiem czyha chaos. Umiejętności przedstawione w książce uodpornią cię na niepewną przyszłość, ale nie pozwolą, abyś zatracił jakąkolwiek część siebie. "
– Scott Barry Kaufman, autor Transcend
"W tej niezwykle ważnej i bardzo aktualnej książce Kellerman i Seligman prezentują wskazówki pokazujące, jak stanąć na wysokości zadania i sprostać wymogom nowych realiów pracy. Umysł jutra ma podstawy naukowe, ale jednocześnie jest niezwykle przystępnie napisaną książką, która da ci przyjemność z czytania, zainspiruje i nauczy, jak znaleźć sens i osiągnąć szczęście w pracy i poza nią. "
– Sonja Lyubomirsky, profesor psychologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Riverside oraz autorka książki Wybierz szczęście
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Książka ma być wydana 28 kwietnia 2023 (premiera w Polsce).
Aby śledzić najświeższe doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.
O książce można donieść znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
W celu dowiedzenia się ile trzeba wydać na książkę kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.
Książka Umysł jutra jest do dostania tutaj. Wszystkie sklepy sprzedające ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?".
W celu zobaczenia najświeższych wiadomości należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.
Żeby to zrobić trzeba wybrać konkretną ocenę w skali 1-5, a następnie zaznaczyć wybór kliknięciem. Głos mogą oddać tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu.
Premiera książki Umysł jutra nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Opracowanie zbiorowe to osoba odpowiedzialna za napisanie książki. Aby sprawdzić inne książki napisane przez tego autora kliknij w jego nazwisko lub kliknij utaj.
Za wypuszczenie książki odpowiedzialna jest firma MT Biznes. Inne książki wydane przez to wydawnictwo można znaleźć utaj albo kliknąć w jego nazwę zamieszczoną w zakładce "Informacje".
Żeby zgłosić błąd należy kliknąć tutaj i wysłać wypełniony formularz. Zgłaszać można błędne daty premiery, opisy, okładki lub plakaty oraz zwiastuny.
Komentarze