czwartek, 3 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Tomasz Kubicki - Getto warszawskie 1943

(2017)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Tomasz Kubicki - Getto warszawskie 1943

Data premiery

środa
15.03.2017
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

W odległych zakątkach Generalnego Gubernatorstwa, na okupowanych ziemiach II Rzeczpospolitej, gdzie w latach trzydziestych znajdowała się największa na kontynencie żydowska diaspora, wydarzyło się coś, co niemal po osiemdziesięciu latach, wciąż wymyka się naszej percepcji – Holokaust, anihilacja polskich Żydów w niemieckich obozach śmierci. W Treblince, Bełżcu, Sobiborze, Chełmie nad Nerem, w Auschwitz i na Majdanku. I dlatego wydarzenia, które rozegrały się w pierwszej połowie 1943 roku, w najbardziej niepokornej ze wszystkich okupowanych przez Niemców stolic – w Warszawie, dla wielu Żydów po dziś dzień stanowią rodzaj światła, które rozprasza najmroczniejszy, w dziejach tego narodu, okres fizycznej eksterminacji. Bohaterski czyn zbrojny grupy bojowców z byłej dzielnicy żydowskiej, w drugim największym na świecie, po Nowym Jorku, przedwojennym skupisku społeczności żydowskiej, przeszedł do historii pod nazwą powstania w getcie warszawskim. Żydzi nie walczyli już o zachowanie. Walczyli o coś zgoła innego. Nie chcieli umierać samotnie, w ciszy i bezimiennie, pragnęli nie tylko dać odpór katom, ale przede wszystkim wysłać w świat komunikat z otchłani piekła, z wymarłego getta. W niniejszej książce autor opisuje kulisy żydowskiej walki. Stara się ukazać powstanie w getcie warszawskim z trzech perspektyw: ofiary – Żydów, oprawcy – niemieckich nazistów, jak i świadków – Polaków. Przywołuje także te wydarzenia w szerszej perspektywie czasowej, ukazując sylwetki żydowskich bohaterów, skutki i przyczyny zbrojnego zrywu, kreśląc szkic postaw polskich, analizując reakcję polskiej konspiracyjnej prasy, opisując działania podziemia, ulicy, a w końcu postawę samych Niemców.



Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy przygotowywana jest premiera książki Getto warszawskie 1943?

Książka Getto warszawskie 1943 ma być wydana 15 marca 2017 (data wydania w Polsce). Kliknij w wybraną flagę, żeby wyświetlić datę z innego regionu. Domyślnie wyświetlany region można zmienić w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać na bieżąco aktualne wieści dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby dostawać najnowsze informacje o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

W jaki sposób mogę polecić książkę znajomym?

Książkę polecić można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

Za ile znajdę książkę?

Żeby sprawdzić jaka jest cena książki kliknij tutaj: Ceneo lub Skąpiec.

W którym sklepie zakupię książkę Getto warszawskie 1943?

Książkę można nabyć tutaj. Aby zobaczyć więcej sklepów należy przejść do zakładki "Gdzie kupić?" znajdującej się z prawej strony.

Na jakiej stronie obejrzę nowe newsy dotyczące książki?

Nowe wiadomości można przeczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

W którym miejscu mogę przyporządkować notę dla tej książki?

Aby to zrobić trzeba przyporządkować ocenę od 1 do 5, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Jaką metodą kalkulowana jest ocena?

Premiera książki Getto warszawskie 1943 nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który autor tworzy tę książkę?

Tomasz Kubicki jest autorem książki. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały napisane przez tego autora należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwisko pisarza.

Kto odpowiada za wydanie tej książki?

Wydawnictwo Bellona zajmuje się wydaniem książki. Lista innych książek tego wydawcy dostępna jest utaj.

Zauważyłem na stronie nieprawdziwe informacje. W jaki sposób mogę to zgłosić?

Aby to zrobić należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Poprawiać można nieprecyzyjne daty oraz opisy, a także wnosić o dodanie okładek, odnośników i zwiastunów.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Tomasz Kubicki - Getto warszawskie 1943? Kiedy wychodzi Tomasz Kubicki - Getto warszawskie 1943?
Data wydania książki zaplanowana została na 15.03.2017. Nowa książka Tomasz Kubicki z 2017 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2017 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

Nowa książka Tomasz Kubicki - Getto warszawskie 1943 data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 15 marca 2017, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików Cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe w świetle ustawy. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treść do Twoich preferencji. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies oraz naszej Polityce Prywatności.