wtorek, 18 stycznia

Oznaczenie treści
 

Sylwia Bies - Arcykapłanka

(2021)
Sensacja

Obserwuj premierę
Ocena:
(4.5)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Sensacja i Kryminał
Ranking:
619   1085

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2021-12-15
Ocena: 4.5/5

Arcykapłanka

„Czas zmienia przecież wszystko. Zwłaszcza ludzi”.

Aleksandra jest szczęściarą. Ma wszystko: zamożnych rodziców, wykształcenie, stałą pracę, przystojnego męża, piękne mieszkanie, marzenia, a nawet rasowego kota. Jednak jakby się tak przyjrzeć bliżej, to idealne życie Aleksandry jest pełne rys. Niektórych nawet ona sama nie zauważa.. albo tylko udaje, że ich nie widzi.

Jej małżeństwo przechodzi kryzys. Kobieta coraz bardziej przekonuje się, że cierpliwość i wyrozumiałość jednej ze stron relacji, to stanowczo za mało, by uzdrowić otwarte rany. Wzajemne wyrzuty i pretensje sprawiają, że słowa ranią jak brzytwa, a dom mający być bezpieczną przystanią zamienia się w klaustrofobiczną przestrzeń wypełnioną łzami zamiast tlenem. Cała sytuacja nieubłaganie zmierza ku pogrzebaniu wyobrażeń o szczęśliwym związku, marzeń o powiększeniu rodziny i może zbyt wygórowanych oczekiwań wobec świata i drugiego człowieka.

Pewnego dnia, po kolejnej kłótni z mężem, Ola wychodzi na spacer do pobliskiego parku. Niespodziewanie wpada na dawną przyjaciółkę, Sabinę. Kobiety nie widziały się od 20 lat. Spotkanie po latach jest dla Aleksandry szansą na odnowienie przyjaźni, która była dla niej niezwykle ważna.

Sabina pod pretekstem pomocy w konfrontacji z problemami wprowadza koleżankę w świat egzoteryki. Sprawia, że Aleksandra ślepo wierzy, że w kartach tarota zapisane są odpowiedzi na wszystkie jej pytania, a ich magiczna moc będzie w stanie uleczyć jej małżeństwo.

Szybko jednak okazuje się, ze naiwna kobieta zostaje uwikłana w niebezpieczną grę, której zasad nie zna i która sprawia, że z dnia na dzień jej świat rozpada się na części pierwsze. Ola jakby błądząc we mgle traci kontrolę nad swoim życiem, poddaje się bezsilności i lekami przytępia emocje.

Czy znajdzie w sobie siłę, by mocą zdrowego rozsądku odczarować rzeczywistość?

Kto w tej grze tak naprawdę rozdaje karty?

I czy wróżba się spełni?

„Arcykapłanka” to pełen emocji i zwrotów akcji thriller psychologiczny. Gorzka lekcja, z której wynika, między innymi, że nawet wiara w przesądy i wróżby nie zawsze działa kojąco, nie łagodzi lęku przed nieznanym i w końcu, wcale nie daje poczucia kontroli nad własnym życiem.

Polecam🔥

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Sylwia Bies - Arcykapłanka? Kiedy wychodzi Sylwia Bies - Arcykapłanka?
Data wydania książki zaplanowana została na 05.11.2021. Nowa książka Sylwia Bies z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Sylwia Bies - Arcykapłanka data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 listopada 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie