wtorek, 16 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Roisin Meaney - Rocznica

(2022)

Roisin Meaney - The Anniversary

Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
382   586

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2022-06-24
Ocena: 5/5

Powieść obyczajowa

„To po prostu życie, niezgłębione życie”.

To miał być miły, wiosenny weekend nam morzem pewnej nieco patchworkowej rodziny..

Lily jest silną, niezależną i nieustraszoną kobietą. Zorganizowaną i dumną. Szanowaną dyrektorką szkoły na zawodowym szczycie. Jest nieco po pięćdziesiątce. Ma dwójkę dorosłych dzieci: córkę Pol i syna Thomasa. Ma też „prawie” byłego męża – Charliego i kandydata na „nowego” męża – Joe.

Lily zawsze uważała, że jej małżeństwo przetrwa wszystko. Niestety, nie przetrwało.. „Wersja oficjalna” była taka, że po dwudziestu sześciu latach związku Lily i Charlie postanowili się rozstać zachowując przyjacielskie relacje. Ta nieoficjalna bolała, piekła i kuła.. bo łamała serce, spadła jak grom z jasnego nieba, unicestwiła budowane przez ćwierć wieku życie. Dlatego wolała trzymać się „wersji oficjalnej” i żyć nie oglądając się za siebie.

Charlie jest niemal sześćdziesięcioletnim wykładowcą. Ma o ponad trzydzieści lat młodszą od siebie „muzę” – Chloe. Kobietę, która stała się antidotum na jego jednowymiarowe małżeństwo z Lily, które z biegiem lat uległo korozji. Gdy w relacji z żoną fajerwerki zgasły – Chloe zapewniła mu niegasnący ogień, namiętność i zachwyt. To dla niej zakończył małżeństwo i zaryzykował pogorszenie relacji ze swoimi dziećmi.

No właśnie, dzieci..

Pol ma dziś dwadzieścia sześć lat, jest niezwykłą artystką spełniającą się w ceramice. Jej życie to praca z gliną i Aidan, chyba w końcu ten właściwy facet w jej życiu. Mężczyzna w którym jest zakochana po uszy, ale jej wewnętrzne demony karmione brakiem pewności siebie nie pozwalają jej w pełni celebrować ich szczęścia.

No i Thomas, dwudziestodziewięcioletni mężczyzna poszukujący swojego miejsca na ziemi. Facet, który musiał zwiedzić wiele ślepych uliczek, by zrozumieć czego pragnie, a i tak nie jest przekonany, czy to co znalazł, to jest właśnie „to”.

Lily postanowiła zaprosić ich wszystkich na weekend do Land's End, do jej rodzinnego domu na irlandzkim wybrzeżu – uroczego miejsca pełnego wspomnień i duchów przeszłości. To tu kobieta ma zamiar podzielić się z byłym mężem i dziećmi swoimi planami na przyszłość. Decyzjami, które mogą im się nie spodobać..

Ale gdy rodzina udaje się do Land's End ze swoimi nowymi partnerami, plany Lily nagle stają pod znakiem zapytania..

Dodatkowo w ten weekend akurat wypada również rocznica ślubu Lily i Charliego..

„Rocznica” to pięknie napisana, subtelna i delikatna powieść obyczajowa. Poznajemy historię rodziny, ale też poszczególnych jej członków, z kilku perspektyw. Dzięki temu, ten początkowo rozmyty obraz, staje się hybrydową całością. Autorka realistycznie i finezyjnie pisze o relacjach, o miłości, przyjaźni, zaufaniu, o zaglądaniu w głąb własnej duszy, o rozstaniach, bezsilności, ukrytym pod uśmiechem mroku, sekretach rozrywających serce, poszukiwaniu własnej tożsamości, wewnętrznych demonach, roli rodziny i więziach mogących przetrwać nie jeden sztorm. A na zakończenie pozostawia nas z nadzieją na pogodną przyszłość..

Polecam.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Roisin Meaney - Rocznica? Kiedy wychodzi Roisin Meaney - The Anniversary?
Data wydania książki zaplanowana została na 22.06.2022. Nowa książka Roisin Meaney z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Roisin Meaney - Rocznica data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 22 czerwca 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie