poniedziałek, 6 grudnia

Oznaczenie treści
 

Neil Douglas-Klotz - Mała księga życia według Kahlila Gibrana

(2021)
Poradniki

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Poradniki
Ranking:
705   1087

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2021-10-15
Ocena: brak

recenzja

Kahlil Gibran to słynny amerykański poeta, pisarz i malarz libańskiego pochodzenia. Jego „złote myśli” od prawie osiemdziesięciu lat ozdabiają niemal wszystko: kartki okolicznościowe, foldery, zakładki, zaproszenia. Są inspiracją dedykacji do książek, użyczane są również jako cytaty ścienne, czy też stanowią hasła motywacyjne.

Pisarz, choć czasami nieznany z nazwiska, znany jest ze swojej twórczości – ponadczasowej i nieprzemijającej. O życiu, śmierci, miłości, tolerancji, małżeństwie, dzieciach, o dawaniu i braniu… o tym wszystkim pisał w sposób, który z upływem czasu nie stracił, a wręcz zyskał na wartości.

„Mała księga życia według Kahlila Gibrana” to zbór przemyśleń Kahlila Gibrana o ŻYCIU, w formie ponad stu opowiadań, aforyzmów, wierszy, przypowieści. Poeta posługując się z pozoru prostym zabiegiem, jakim jest paradoks, pokazuje dwie strony medalu naszego bytu. Łączy kategorie, które większość ludzi odczytuje jako przeciwieństwa: światło i mrok, dobro i zło, to co wewnętrzne i zewnętrzne.

Jego spojrzenia na życie jako na proces i współistnienie wzajemnych powiązań i więzi z ziemią i przyrodą stanowiło i stanowi inspirację dla wielu..

Nel Douglas- Klotz wybierając teksty do „Małej księgi życia według Kahlila Gibrana” umieścił tu te dobrze nam znane i te mniej doniosłe. A wszystko to, by pokazać pełen przekrój poglądów poety na życie. Niektóre z nich są proste i łatwo zrozumiałe, inne wymagają zastanowienia Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

„Mała księga życia według Kahlila Gibrana” to książka, która warto mieć, może też stanowić wspaniały prezent dla bliskich.

Polecam💚.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Neil Douglas-Klotz - Mała księga życia według Kahlila Gibrana? Kiedy wychodzi Neil Douglas-Klotz - Mała księga życia według Kahlila Gibrana?
Data wydania książki zaplanowana została na 29.09.2021. Nowa książka Neil Douglas-Klotz z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Neil Douglas-Klotz - Mała księga życia według Kahlila Gibrana data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 29 września 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie