niedziela, 2 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Marcin Grzelak - Cukier na duszy

(2023)
Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
155   215

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2023-02-20
Ocena: 5/5

Literatura piękna

„Musisz mieć kogoś takiego, komu się nie udało, kto upadł, leży i już nie wstanie. Jak symbol, taką przestrogę, że wszystko może się jeszcze w życiu zdarzyć. Że nic nie jest dane na zawsze, zatem uważaj”.

1997 r. Zwyczajny dzień jakoś w połowie września przed południem. Małe miasteczko. I jego „honorowy”obywatel, legenda, miejscowy outsider – Dżony, chłopiec z „zepsutą głową”, skrzywiony i skrzywdzony przez los, przeźroczysty element obrazu czyniący go kompletnym, „odmierzający świat po swojemu”, wiecznie z tajnym dziennikiem pod pachą – zostaje wyrzucony na brzeg jeziora, martwy..

Jego dziennik zawierający przez lata spisywaną historię trafia w ręce policji..

Opowieść Dżonego wstrząsa, boli i prosi o wysłuchanie..

Lata dziewięćdziesiąte i „upadłe miasto” zmagające się z trudami transformacji. A w tym wszystkim młodzi i gniewni.. i ich „tradycje, święte zwyczaje utkane z nudy lokalnego świata”. W tle muzyka i narkotyki – używki pozwalające na przetrwanie w tej „poczekalni”, w oczekiwaniu na lepsze, prawdziwe, inne.. Zlepek historii zgubionych, nigdy nie odnalezionych – spiętych klamrą czasu. Kilka pytań. Również tych bez odpowiedzi. Myśli i słowa. Czyny i zaniechania.. Zbrodnia i kara.. a może jej brak.

„Cukier na duszy” pachnie smutkiem, wiatrem i tęsknotą. Smakuje goryczą. Budzi wspomnienia. Dręczy niemocą. Porusza serce. Częstuje nostalgią. Szarpie dylematy. Szmugluje nadzieję..

Wielowymiarowa. Uniwersalna. Emocjonalna. Trudna. Piękna literatura piękna.

Polecam🖤.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Marcin Grzelak - Cukier na duszy? Kiedy wychodzi Marcin Grzelak - Cukier na duszy?
Data wydania książki zaplanowana została na 15.02.2023. Nowa książka Marcin Grzelak z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Marcin Grzelak - Cukier na duszy data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 15 lutego 2023, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie