czwartek, 20 czerwca

Oznaczenie treści
 

Katarzyna Gacek - Krew z krwi

(2024)
Sensacja

Obserwuj premierę
Ocena:
(4.5)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Sensacja i Kryminał
Ranking:
15   40

Tagi:
[dodaj]
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: Anonimowy
Data publikacji: 2024-05-31
Ocena: brak

Mistrzowskie cosy crime

Mazury, marina w Giżycku, letni wieczór; na jednym z jachtów kobieta szarpie się z potężnym, leżącym bezwładnie na pokładzie mężczyzną.

I w końcu wypycha go za burtę.

Myśli, że popełniła zbrodnię doskonałą ...

Gaja, przy grobie rodziców, wspomina przeszłość, rozmyśla też o sprawie prawa jazdy swego ojca.

Przecież taki kartonik ze zdjęciem powinien był spłonąć w pożarze domu, w którym zginęli jej rodzice! W Milanówku!!! A niepo dwudziestu latach zostać znalezionym na klatce schodowej kamienicy wcentrum Warszawy!

Szukanie wyjaśnienia zagmatwało sprawę jeszcze bardziej - bo gdy poprosiła Lewina o sprawdzenie jednej informacji, okazała się ona nieprawdziwą ...

Z zamyślenia wyrywa ją pytanie zadane przez przechodzącą obok dziewczynę; odpowiada jej i odchodzi, na spotkanie z nową klientką

I nawet na myśl jej nie przyszło, że wizyta na cmentarzu to był pierwszy kontakt z jedną z bardziej emocjonujących spraw Agencji Detektywistycznej Czajka ...

Klara dostała świetną propozycję: 6 mc pracy w reklamie, w Paryżu!, z zarobkami kilkukrotnie wyższymi niż w Polsce. Wyjazd za 3 tyg.

Zgadza się, bo rezygnacja z takiej oferty byłaby głupotą. Czasu na pozbycie się Damiana z mieszkania i znalezienie opiekuna dla kotki powinno wystarczyć.

Tylko nie wie, co i kiedy powiedzieć Gai ...

Matylda, co dwa tygodniewydaje biuletyn informacyjny, na nią spadła też odpowiedzialność, zramienia urzędu, za amatorski wieczór poezji Szymborskiej, z okazjistulecia urodzin poetki i obowiązek wydania numeru specjalnego biuletynu. Bo burmistrz zdecydował, że wystartują w konkursie na najlepszą lokalną gazetę regionu ...

Nigdy, nigdy Matyldzie nie przyszłoby do głowy, że dzięki Szymborskiej - i burmistrzowi - osiągnie niesamowity, życiowy sukces ...

W Agencji pracy nie brakuje.

Ledwo Gaja przyjęła dość typową sprawę ustalenia czy mąż klientki ją zdradza, a zaraz trafiła się zdecydowanie nietypowa: córka zmarłego niedawno, w sposób tragiczny, aptekarza z Milanówka poprosiła o ustalenie czy jej ojciec miał jeszcze inne dzieci oprócz niej. Bo na jego grobie znalazła zapalony znicz dedykowany "Kochanemu tacie", a ona jest jedynaczką ...

I przy okazji tej sprawy znów okaże się, że to co w życiu najpewniejsze - to przyjaźń.

Chciałabym, żeby każda książka, jaką mam czytać, była napisana tak dobrze, niosła tyle emocji i budziła takie zainteresowanie treścią, że ciężko się oderwać od czytania! Czytam rozdział, docieram do jego końca i ... jeszcze następny przeczytam i wstanę, naczynia umyję; i nie wstaję tylko czytam dalej, i dalej ... Ooooo, już przeczytałam?! ... Ależ to było dobre!

Autorka pisze, jak sama mówi, "gackiem", czyli po swojemu, językiem prostym i łatwym w odbiorze, a jednocześnie eleganckim. I dlatego tego się nie czyta, tylko wchłania, tak jak sucha ziemia chłonie deszcz.

Tworzy bardzo prawdziwe postacie i plastyczne sceny, takie, że czytając, czuję zapach kawy i smak ciasta, jakie zjada Klara, widzę bałagan w kuchni, denerwuję się razem z Matyldą - lub na nią, za brak asertywności.

Emocje są cały czas, pisząc recenzję przeczytałam całość jeszcze raz - i mimo, że już wszystko znałam, wciągało mnie nie mniej niż przy pierwszym czytaniu i dalej ciężko było się oderwać!

Ważne sprawy - przestępstwa, adopcja, układy w pracy i w rodzinie - opisane są poważnie; a pełno humoru jest tam, gdzie nasz śmiech nie koliduje z treścią.

Dla mnie - wszystko jest takie jak trzeba. Mistrzowskie.

Dlatego szkoda, że "Krew z krwi", część trzecia serii "Agencja Detektywistyczna Czajka" jest też częścią ostatnią.

Szkoda - ale mam nadzieję, że autorka, za jakiś czas, napisze coś nowego, interesującego i napisanego nie mniej świetnie.

Będę czekać - ile będzie trzeba.

Zalety: prosty język lekki styl połączony z poważną tematyką naturalne dialogi, przekonująca i wiarygodna akcja, ciekawe kreacje bohaterów, klimat Interesująca
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Katarzyna Gacek - Krew z krwi? Kiedy wychodzi Katarzyna Gacek - Krew z krwi?
Data wydania książki zaplanowana została na 05.06.2024. Nowa książka Katarzyna Gacek z 2024 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2024 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Katarzyna Gacek - Krew z krwi data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 czerwca 2024, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie