J.W. Rinzler - Jak powstał Obcy(2021) | Fantastyka |
J. W. Rinzler [1962-2021] ma na koncie kilkadziesiąt książek, w tym trzy bestsellery "New York Timesa" oraz jeden "London Timesa". Napisał między innymi "The Making of Star Wars", "The Complete Making of Indiana Jones" i najlepiej sprzedającą się powieść ilustrowaną – "The Star Wars". Jego książki przetłumaczono na siedem języków, ich łączny nakład przekroczył 600 tysięcy egzemplarzy. Rinzler stworzył i wyreżyserował krótkometrażówkę "Riddle of the Black Cat", wyświetlaną na wielu festiwalach, w tym Montreal World Film Festival. W 2018 roku wydał "The Making of Planet of the Apes". [ jwrinzler. com ; @jwrinzler ]
Obcy przez wielu uważany jest za wzór horroru science fiction. Długa i zawiła historia jego powstawania zaczyna się od wizji Dana O'Bannona (zainspirowanych jego przewlekłymi bólami żołądka), doskonale oddających napięcie i atmosferę hollywoodzkiego przeboju.
Autor książki – J. W. Rinzler ("The Making of Star Wars") – na jej potrzeby przeprowadził zupełnie nowe wywiady z Ridleyem Scottem oraz jego kluczowymi partnerami z planu, którzy pomogli mu opowiedzieć wyjątkową historię tego przełomowego dzieła współczesnego kina.
Książka zawiera niepublikowane dotąd zdjęcia, ilustracje oraz dokumenty z archiwów wytwórni FOX, a Ridley Scott rzucił nowe światło na cały proces twórczy, omawiając wiele trudności i niezwykłych chwil, których doświadczył. Wśród nich są:
przybycie na plan reżysera, który chciał nakręcić przełomowy dla siebie film;
zatrudnienie wizjonerskiego artysty, H. R. Gigera, który stworzył zapierającą dech w piersiach postać obcego;
wiele problemów twórczych napotkanych przy fazach powstawania obcego;
zaangażowanie nieznanej aktorki, Sigourney Weaver, w roli Ripley;
fizycznie wymagające zdjęcia wypełnione częstymi starciami pomiędzy reżyserem a producentami;
filmowanie słynnej sceny z Rozpruwaczem i jakie piętno odcisnęła na ekipie;
niezwykłe przedpremierowe pokazy filmu, z których ludzie uciekali z krzykiem.
Książka jest wzbogacona o fascynujące materiały graficzne, w tym słynne "Ridleygramy", i stanowi obowiązkową lekturę dla każdego miłośnika tego klasycznego filmu.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Książka pojawi się 29 września 2021 (data premiery w Polsce).
Aby śledzić doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Wszystkie zmiany zostaną opublikowane na stronie "Aktualności", a powiadomienie będzie wysłane we wiadomości e-mail.
O książce można donieść znajomym poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Żeby sprawdzić ile kosztuje książka Jak powstał Obcy kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Książka Jak powstał Obcy jest do kupienia tutaj. Wszystkie sklepy sprzedające ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?".
Aby przeglądnąć nowe newsy należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.
Żeby to zrobić trzeba wskazać odpowiednią ocenę w skali od 1 do 5, a następnie potwierdzić wybór kliknięciem. Tylko zarejestrowani użytkownicy serwisu mogą oddać swój głos.
Premiera książki Jak powstał Obcy nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Twórcą jest J.W. Rinzler. Żeby zobaczyć jakie inne książki zostały napisane przez tego autora należy kliknąć utaj albo przejść do pola "Informacje" i kliknąć w nazwisko pisarza.
Wydawnictwo Vesper dba o wydanie książki. Listę książek wydanych przez to wydawnictwo można znaleźć utaj.
Aby tego dokonać należy wypełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Zgłaszać można między innymi nieaktualne daty, zmiany opisów, zwiastunów, okładek i plakatów.
Komentarze