Itzhak Perlman, Ray Still, Israel Philharmonic Orchestra - Bach: Violin Concertos(2015) | Klasyka |
Płyta jest częścią „Itzhak Perlman: The Complete Warner Recordings”.
Po niemal dekadzie, teraz prowadząc orkiestrę od pulpitu, Perlman nagrał ponownie koncert Bacha na obój i skrzypce oraz koncert skrzypcowy d-moll BWV 1052, dopełniając album koncertem, będącym transkrypcją oryginalnie przeznaczonego na klawesyn koncertu g-moll BWV 1056R.
Porywający, dowcipny, energetyzujący... o Itzhaku Perlmanie słyszał niemal każdy. Ten legendarny artysta jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych skrzypków naszych czasów. Jego niezwykle bogaty repertuar, obejmuje zarówno „żelazne” pozycje skrzypcowe, jak i rzadko wykonywane dzieła klasyczne, ale też jazz, muzykę klezmerską, a nawet muzykę filmową. Trudno opisać wkład Perlmana w historię wiolinistyki, co więcej fantastyczny charakter, błyskotliwe poczucie humoru i charyzma, czynią zeń fascynującą osobowość o bardzo wyrazistych rysach zarówno z artystycznego, jak i czysto ludzkiego punktu widzenia.
Itzhak Perlman: The Complete Warner Recording
Seria wydawnicza przygotowana przez Warner Classics dla uczczenia 70. urodzin najwybitniejszego skrzypka naszych czasów – Itzhaka Perlmana – zawierająca 59 albumów, prezentujących wszystkie nagrania, jakich słynny wirtuoz dokonał dla EMI Classics i Teldec (w tym także niektóre dotąd niepublikowane). Nagrania dostępne są w postaciu ekskluzywnego boxu (Deluxe Edition), ale także, jako osobne płyty, a także w postaci wyselekcjonowanych kompilacji i wydawnict winylowych. Seria ukazuje każdy aspekt sztuki Perlmana, w tym koncerty – zarówno te należące do „żelaznego” repertuaru skrzypcowego, jak i dzieła rzadziej wykonywane, w tym również kompozycje zamówione przez Perlmana u żyjących twórców – inne dzieła przeznaczone na skrzypce i orkiestrę, muzykę kameralną, recitale, a nawet repertuar crossover (w tym jazz, ragtime i muzykę klezmerską). W kolekcji znajdziemy nawet płytę, która prezentuje Perlmana, jako narratora, a nawet (krótko) śpiewaka operowego. Nagrania ukazują legendarnego skrzypka we współpracy z innymi wybitnymi muzykami, takimi jak: Martha Argerich, Vladimir Ashkenazy, Daniel Barenboim, Plácido Domingo, Carlo Maria Giulini, Bernard Haitink, Lynn Harrell, Yo-Yo Ma, Zubin Mehta, Seiji Ozawa, André Previn czy Pinchas Zukerman. Wszystkie 59 albumów zostanie także wydanych, jako autonomiczne płyty. Nagrania pochodzące z czasów analogowych zostały z wielką dbałością i wyczuciem zremasterowane, w jakości 24-bit/96kHz w Abbey Road Studios. Wydawnictwa pozostają wierne oryginalnym albumom (zarówno wydawanym, jako LP jak i CD): zachowano ich repertuar i oryginalną szatę graficzną. Nowe komentarze napisał jeden z najbardziej znanych francuskich ekspertów w dziedzinie wiolinistyki, Jean-Michel Molkhou. Tak jak w przypadku wspaniałego wydawnictwa Callas Remastered, box „Itzhak Perlman — The Complete Warner Recordings” zawiera pięknie wydaną, bogato ilustrowaną książeczkę w twardej oprawie (96 stron). Znajdziemy w niej nowy wywiad z Itzhakiem Perlmanem (przeprowadzony przez Jeana- Michela Molkhou'a), esej poświęcony życiu artysty, jego karierze oraz osobistym hołdom składanym wielu znakomitym muzykom, w tym: Vladimirowi Ashkenazy'emu, Danielowi Barenboimowi, Renaudowi Capuçonowi, Ivry'emu Gitlisowi, Gidonowi Kremerowi, Yo-Yo Ma, Vadimowi Repinowi oraz Maximowi Vengerovowi. W albumie znalazły się także liczne fotografie, z których wiele pochodzi z prywatnych zbiorów i nie było nigdy wcześniej publikowanych.
Lista utworów:
1. Bach: Violin Concerto in D Minor (after Harpsichord Concerto, BWV 1052): I. Allegro
2. Bach: Violin Concerto in D Minor (after Harpsichord Concerto, BWV 1052): II. Adadio
3. Bach: Violin Concerto in D Minor (after Harpsichord Concerto, BWV 1052): III. Allegro
4. Bach: Concerto for Violin and Oboe in C Minor (after Harpsichord Concerto, BWV 1060): I. Allegro
5. Bach: Concerto for Violin and Oboe in C Minor (after Harpsichord Concerto, BWV 1060): II. Adagio
6. Bach: Concerto for Violin and Oboe in C Minor (after Harpsichord Concerto, BWV 1060): III. Allegro 7 Bach: Violin Concerto in G Minor (after Harpsichord Concerto, BWV 1056): I. [Allegro]
8. Bach: Violin Concerto in G Minor (after Harpsichord Concerto, BWV 1056): II. Largo
9. Bach: Violin Concerto in G Minor (after Harpsichord Concerto, BWV 1056): III. Presto
Płyta ma pojawić się 20 listopada 2015 (data wydania w Polsce).
Aby dostawać najnowsze raporty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".
Płytę polecić można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
Żeby sprawdzić ile trzeba zarezerwować na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Płyta Bach: Violin Concertos jest do kupienia tutaj. Sklepy, które sprzedają ten produkt znajdują się w polu "Gdzie kupić?" umieszczonym po prawej stronie.
W celu przeglądnięcia świeżych materiałów należy skorzystać z kolumny "Newsy" znajdującej się z prawej strony.
W tym celu trzeba założyć konto w serwisie lub zalogować się na już istniejące. Następnie w polu "Oceń" trzeba przyporządkować należytą wartość od 1 do 5 i zapieczętować ją kliknięciem.
Premiera płyty Bach: Violin Concertos nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Twórcą płyty jest Itzhak Perlman, Ray Still, Israel Philharmonic Orchestra. Aby zobaczyć listę płyt, do których muzykę napisał ten artysta kliknij w jego nazwę w polu "Informacje" lub kliknij utaj.
Żeby zgłosić korektę należy wypełnić formularz znajdujący się tutaj. Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.
Komentarze