Elizabeth Chadwick - Serce królowej(2017) | Powieść |
Niezwykła kobieta. Legendarna królowa.
W 1154 roku Henryk II i jego żona Eleonora Akwitańska, jedna z najpotężniejszych kobiet w Europie, zostają królem i królową Anglii. Podczas gdy Henryk tłumi opór przeciwników i snuje coraz śmielsze plany, ona sprawnie rządzi państwem i opiekuje się coraz liczniejszą gromadką dzieci. Ale pragnie czegoś więcej... gdyby tylko mąż zechciał jej wysłuchać. Jednakże Henryk spycha ją na margines, znajduje młodą kochankę i odmawia żonie należnych praw. W końcu sprawy się komplikują i Eleonora zostaje wplątana w konflikt, który może przesądzić o sprawach królestwa. Oskarżenie o zdradę nie ominie nawet królowej...
Elizabeth Chadwick snuje dalsze losy średniowiecznej królowej, która walczy o swoje miejsce w świecie sprzecznych interesów, gdzie zdrada goni zdradę.
"Barwna, zajmująca opowieść, która przenosi czytelnika na dwór andegaweński pełen namiętności, intryg i dramatów... Wspaniała lektura oraz niebywała gratka dla wielbicieli powieści historycznych: Elizabeth Chadwick z rozmachem tworzy przekonujący obraz średniowiecznego świata, w którym można zatonąć bez reszty. "
Madame Guillotine
"Powieść, od której nie sposób się oderwać. Bohaterowie Chadwick, prawdziwi i zmyśleni, to pulsujące życiem postaci z krwi i kości... Polecam z całego serca. "
"Historical Novel Society"
"Poruszające i wierne epoce – wielbiciele Chadwick nie będą zawiedzeni. 4. 5 gwiazdki. "
"RT Book Reviews"
"Chadwick w swoim żywiole... dostajemy mistrzowskie połączenie prawdy historycznej, zajmującej fabuły oraz barwnej plejady postaci. "
"Driffield Review"
"Czuję jakbym po raz pierwszy zobaczyła film w kolorze, po latach oglądania czarno-białych. "
List od czytelniczki
"W świecie sztuki »Czarna legenda«i »Złoty Mit«wciąż wiodą prym, co widać między innymi w powieściach Alison Weir, u której wielka monarchini nie stroni od skandalu i małżeńskiej zdrady. Historycy mogą kręcić nosem na utrwalanie takich bajek, lecz wielu autorów powieści historycznych, w tym Sharon Kay Penman i Elizabeth Chadwick, uwzględnia współczesne badania, unikając w ten sposób najbardziej wydumanych legend, którymi owiana jest postać Eleonory. "
Profesor Michael R. Evans