piątek, 26 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Dominik Szczepański, Piotr Tomza - Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia

(2016)
Inne

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Dominik Szczepański, Piotr Tomza - Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia

Data premiery

czwartek
15.09.2016
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Inne
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]

Odnośniki:
[dodaj]

Nanga Parbat, góra, z której najlepiej widać ciemne strony himalaizmu.

To tu Reinhold Messner stracił brata lub, jak twierdzą inni, poświęcił jego życie, by przejść do historii. To tu Hermann Buhl, pierwszy zdobywca szczytu, wspiął się na wierzchołek na amfetaminowym speedzie. Adolfowi Schlagintweitowi, który jako pierwszy opisał Nangę, ucięto głowę.

Jeszcze kilka miesięcy temu Nanga Parbat - jako przedostatni ośmiotysięcznik - pozostawała niezdobyta zimą. Pierwsi pokonali ją w lutym 2016 roku Simone Moro, Alex Txikon i Muhammad Ali „Sadpara”. Było to największe wspinaczkowe wydarzenie ostatnich lat. Ale do końca trwał szalony wyścig, kto wedrze się na Nagą Górę. Brali w nim udział przede wszystkim Polacy.

Finałową rozgrywkę śledzili z obozów po dwóch stronach szczytu dwaj świetni dziennikarze i podróżnicy – Dominik Szczepański, autor książki „Na oceanie nie ma ciszy", i Piotr Tomza („Afryka Nowaka"). Dzięki nim możemy zajrzeć za kulisy wyścigu na szczyt i podglądać z bliska jego głównych bohaterów, m. in. : Simone Moro, Adama Bieleckiego, Tomasza Mackiewicza i Marka Klonowskiego.

Nanga jest wielka i zawsze była areną wielkich wydarzeń. Heroiczne i tragiczne wyprawy z lat 30. , samotny atak Hermanna Buhla, polskie wyprawy zimowe. Stała się też symbolem tego, jak zmienia się himalaizm. Na Nandze ścierały się różne filozofie, typy mentalności, Wschód z Zachodem. Fascynująca mieszanka. Historia tej góry pokazuje, jak kruchą istotą jest człowiek, ale i jak wspaniałą. Nanga pozwala zobaczyć to wszystko uderzająco wyraźnie. Prawdziwe wartości, prawdziwy alpinizm – pomimo kłamstw i krętactw. Tak bardzo ludzkich.
Denis Urubko, zdobywca Korony Himalajów i Karakorum (bez dodatkowego tlenu), pierwszy człowiek zimą na Makalu i Gaszerbrum II.



Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy debiutowała będzie książka Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia?

Książka zadebiutuje 15 września 2016 (data wydania w Polsce). Obecnie wyświetlaną datę można zmienić klikając we flagę. Domyślnie wyświetlany region może zostać zmieniony w ustawieniach konta.

Chcę otrzymywać na bieżąco najświeższe wieści dotyczące książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby śledzić najnowsze raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Chcę polecić książkę innym osobom. W jaki sposób mogę to uczynić?

Książkę zarekomendować można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie mogę zamówić książkę?

W celu zobaczenia ile należy zarezerwować na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

W którym sklepie można zamówić książkę Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia?

Książkę można dostać tutaj. Lista sklepów sprzedających ten produkt umieszczona jest na liście "Gdzie kupić?".

Na jakiej stronie mogę przeglądać bieżące newsy dotyczące książki Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia?

Najświeższe wiadomości można przeczytać w zakładce "Newsy" znajdującej się w kolumnie po prawej stronie.

Gdzie można zaproponować notę dla tej książki?

Żeby ocenić książkę należy zaznaczyć wartość od 1 do 5, a następnie przypieczętować wybór kliknięciem. Opcja ta dostępna jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

Na jakiej podstawie przeliczona została ocena książki?

Premiera książki Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Który pisarz stworzył tę książkę?

Dominik Szczepański, Piotr Tomza jest autorem książki. W celu wyświetlenia listy utworów tego autora przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwisko albo kliknij utaj.

Na waszej stronie wypisane są nieścisłe dane. W jaki sposób można je skorygować?

Żeby zgłosić błąd należy uzupełnić formularz umieszczony tutaj. Zgłosić można niepoprawne daty wydania, opisy, zwiastuny oraz obrazki.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Dominik Szczepański, Piotr Tomza - Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia? Kiedy wychodzi Dominik Szczepański, Piotr Tomza - Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia?
Data wydania książki zaplanowana została na 15.09.2016. Nowa książka Dominik Szczepański, Piotr Tomza z 2016 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2016 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Dominik Szczepański, Piotr Tomza - Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 15 września 2016, czwartek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie