Bournemouth Symphony Orchestra, Janusz Wawrowski - Smykofonia: Grieg(2015) | Klasyka |
Uczyć bawiąc! Seria płyt Smykofonia.
Klasyka rozwija, uspokaja, budzi kreatywność dziecka, pomaga w aktywacji abstrakcyjnego myślenia potrzebnego np. w nauce przedmiotów ścisłych. Dane naukowe nie pozostawiają wątpliwości - muzyki dzieci po prostu uczyć trzeba!
Ale jak to zrobić? Nie każdy przecież musi znać się na muzyce poważnej.
Słuchanie klasyki nigdy jeszcze nie było tak proste i przyjemne! Smykofonia, to znakomita zabawa dla całej rodziny. Pierwszy krok do świata muzyki poważnej dla Rodziców i Dziecka!
Smykofonia, to propozycja, która pomaga dzieciom i ich rodzicom rozpocząć bajkową przygodę z muzyką klasyczną. Każda płyta to interaktywna zabawa w postaci ciekawego scenariusza, czytanego przez aktorów. Wciągające opowieści przeplatają fragmenty muzyczne i zabawy edukacyjne, które pomagają dowiedzieć się, co w klasyce jest naprawdę interesujące i ważne. Dołączona do płyty książeczka prezentuje nie tylko idee projektu i podbudowę metodologiczną, lecz także podaje w przystępnej formie najważniejsze informacje dotyczące prezentowanej muzyki, kompozytora, pojęć, ważnych dla zrozumienia utworu.
Płyty opracowane są w taki sposób, aby korzystanie z nich było łatwe i elastyczne. Klarowny podział na kolejne sekcje i nagrane przez lektora polecenia i wskazówki, pozwalają bawić się z przyjemnością, nawet bez przygotowania. Jeśli jednak chcielibyśmy wykorzystać siłę własnej kreatywności, formuła płyty na to pozwala. Fragmenty, które wydadzą się oczywiste, można pominąć, a także stworzyć własne zabawy w powiązaniu z przygotowaną bajką. Albumy prezentują również dzieła muzyczne w całości, które znajdują się na końcu każdej płyty. Dzięki temu do Smykofonii można wracać wiele razy i zawsze odkrywać coś nowego!
Bajkowe słuchowiska interaktywne pełne są barwnych postaci i przygód. Twórcą scenariusza literackiego jest Andrzej Marek Grabowski, znany autor programów telewizyjnych dla dzieci, a także książek i scenariuszy filmowych, oraz setek piosenek, uwielbianych przez nas wszystkich, takich jak choćby Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Witaminki czy Kropelka złotych marzeń. Nad stroną metodologiczną czuwali eksperci związani z Fundacją Muzyka Jest Dla Wszystkich znaną z innowacyjnych projektów edukacyjno-muzycznych. Nagrania wykorzystanych utworów zaczerpnięto z prestiżowego katalogu Warner Classics, aby zapewnić najmłodszym słuchaczom dostęp do interpretacji najwybitniejszych artystów, największych gwiazd muzyki poważnej. Książeczki zawierają także komentarze pomocne w wykonywaniu interaktywnych zadań. Każdy album zawiera ponadto pełne, oryginalne nagranie prezentowanego w nim utworu.
Smykofonia to znakomita zabawa, a jednocześnie edukacja muzyczna na najwyższym poziomie. To szczególny, nowoczesny projekt, dzięki któremu muzyka poważna staje się czytelna, interesująca i bliska każdemu dziecku!
Jako pierwsze w serii ukażą się cztery albumy przedstawiające najmłodszym słuchaczom dzieła znanych kompozytorów muzyki poważnej: Mozarta, Griega, Musorgskiego i Dvoraka. Poznamy Mozarta w interpretacji Filharmoników Berlińskich wraz ze zwierzątkami z ZOO. Wyruszymy w podróż na latającej miotle, dzięki muzyce Mussorgskiego i Filharmonikom z Oslo pod batutą Marissa Jansonsa. Obudźimy wiosnę z rodziną muzykalnych świerszczy do taktu Tańców Słowiańskich Dvoraka z Lorinem Maazelem i znajdziemy schronienie w zakamarkach Groty Króla Gór z Peer Gyntem Griega w wykonaniu Paavo Berglunda i orkiestry symfonicznej z Bournemouth.
Lista utworów:
1. Powitanie Cedurka. Fragment skrzypcowy. Wprowadzenie do opowieści
2. Fragment muzyczny
3. Czy jest wśród Was jakiś Piotrek? Wprowadzenie do ćwiczenia „Przeciąganie się”
4. Ćwiczenie „Przeciąganie się”
5. Cedurek daje dodatkowe wskazówki. Przygotowanie do dalszej części ćwiczenia "Przeciąganie się
6. Ćwiczenie „Przeciąganie się"
7. Cedurek opowiada o Anitrze. Wprowadzenie do ćwiczenia „Taniec kolorów"
8. Ćwiczenie „Taniec kolorów” / przygotowanie
9. Wprowadzenie do ćwiczenia „Taniec kolorów” wersja uproszczona
10. Ćwiczenie „Taniec kolorów” wersja uproszczona
11. Wprowadzenie do pełnej wersji ćwiczenia „Taniec kolorów”
12. Ćwiczenie „Taniec kolorów” wersja pełna
13. Zaczarowany pierścień Anitry. Wprowadzenie do ćwiczenia „Zabawa z pierścieniem”
Przerwa. Ćwiczenie „Zabawa z pierścieniem”
1. Wprowadzenie do ćwiczenia „Wspinaczka”
2. Ćwiczenie „Wspinaczka”
3. Piotr wchodzi do jaskini Króla Gór
4. Piotr skrada się w grocie Króla Gór
5. Wprowadzenie do ćwiczenia „Jak nie zbudzić trolla?”
6. Ćwiczenie „Jak nie zbudzić trolla?”
7. Kamień spadł! Król Trolli obudził się! Koniec zabawy
8. Zakończenie
9. Edward Grieg: Suita Nr 1, Op. 46: Poranek
10. Edward Grieg: Suita Nr 1, Op. 46: Śmierć Azy
11. Edward Grieg: Suita Nr 1, Op. 46: Taniec Anitry
12. Edward Grieg: Suita Nr 1, Op. 46: W grocie Króla Gór
Płyta Smykofonia: Grieg ma być dostępna 18 września 2015 (data wydania w Polsce).
Aby dostawać aktualne raporty o płycie skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Zmiany można zobaczyć na stronie "Aktualności" lub otrzymać powiadomienie we wiadomości e-mail.
Premierę można zarekomendować innym osobom poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości e-mail. Funkcje te umieszczone są na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.
W celu sprawdzenia ile należy wydać na płytę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.
Smykofonia: Grieg jest do znalezienia tutaj. W zakładce "Gdzie kupić?" można znaleźć listę sklepów sprzedających ten produkt.
Najświeższe doniesienia znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest po prawej stronie.
Aby ocenić płytę trzeba przyporządkować odpowiednią wartość w skali 1-5, a następnie zatwierdzić wybór kliknięciem. Swój głos mogą oddać jedynie zarejestrowani użytkownicy serwisu.
Premiera płyty Smykofonia: Grieg nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.
Bournemouth Symphony Orchestra, Janusz Wawrowski to osoba odpowiedzialna za napisanie muzyki do płyty. Aby zobaczyć listę płyt, do których muzykę napisał ten artysta kliknij w jego nazwę w polu "Informacje" lub kliknij utaj.
Poprawkę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.
Komentarze