niedziela, 16 czerwca

Oznaczenie treści
 

Barbara Wysoczańska - Obiecaj, że wrócisz

(2024)
Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
173   299

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2024-06-10
Ocena: 5/5

Genialna powieść historyczna

„Wojna wymagała innego myślenia, innego patrzenia na rzeczywistość”.

II wojna światowa.

Nieobliczalna wojna, która przyszła zgodnie z zapowiedziami, mimo nadziei na to, że jednak nie przyjdzie. Przyszła szybko i okrutnie odarła ze złudzeń, spokoju i bezpieczeństwa, naznaczyła rzeczywistość krwią, której nie uda się zmyć.. nigdy. Straszna machina śmierci zburzyła porządek świata, zamieniła go w zgliszcza i ruiny. Wymagała od żyjących w tym okrutnym czasie deklaracji i czynów. Wyostrzyła zmysły, napluła w twarz, rzuciła na kolana i nauczyła pokory..

A w tym wszystkim jedna z wielu, młoda żona polskiego oficera Karolina Kornacka, której świat runą wraz z wyjazdem męża na front. Zmuszona opuścić Brześć i powrócić do Warszawy, w domu teściów oczekiwała na powrót męża z obozu jenieckiego z ZSRS. Choć mały synek koił jej bolesną tęsknotę, codzienność w okupowanym mieście przypominała piekło. Gdy rodzinny dom Kornackich zostaje przejęty przez oficera SS Friedricha Webera i jego żonę Leni, Karolina ma wrażenie, że znalazła się w samym jego centrum.

Tymczasem Niemcy odnajdują w lasku katyńskim tysiące zwłok polskich jeńców.. Ale ona wierzy, mimo wszystko, że to jeszcze nie koniec jej wielkiej miłości.

Młoda kobieta, choć sama o tym nie wie, ma w sobie niebywałą siłę, by zdusić w sobie krzyk bólu i bezsilności i stanąć do boju o życie, swoje i swoich bliskich..

„Obiecaj, że wrócisz”, to kolejna niezwykła, chwytająca za serce powieść historyczna Barbary Wysoczańskiej ubrana w poruszające obrazy, zachwycająca słowem i stylem, dotykająca duszy i grająca na najczulszych strunach wrażliwości. Wojenna rzeczywistość wydaje się tu tak namacalna, trzeźwa, nieprzerysowana, że budzi niepokój i nakręca spiralę myśli. Przedstawiona na jej tle historia kobiety z krwi i kości, pełnej emocji, uczuć, pragnień i tęsknot, świadomej swoich słabości i odpowiedzialności za powierzone jej życie – przy tym córki, żony i matki – pochłania, wzrusza, nie pozwala o sobie zapomnieć na długo.. szczególnie czytana w czasach, w których przyszło nam żyć.

Bardzo polecam.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Barbara Wysoczańska - Obiecaj, że wrócisz? Kiedy wychodzi Barbara Wysoczańska - Obiecaj, że wrócisz?
Data wydania książki zaplanowana została na 05.06.2024. Nowa książka Barbara Wysoczańska z 2024 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2024 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Barbara Wysoczańska - Obiecaj, że wrócisz data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 5 czerwca 2024, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie