sobota, 25 lutego

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Luty 2017
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
814   2396
Marcin Masecki w końcu bierze na warsztat Świętego Graala polskiej sztuki pianistycznej. Zatacza tym samym koło. Jako dziecko bowiem uczył się gry na fortepianie właśnie na utworach Chopina. Jego babcia i nauczycielka, Halina Masecka, była spadkobierczynią myśli chopinowskiej w prostej linii poprzez swoich pedagogów, uczniów ostatniego pokolenia uczniów Chopina. Na Chopinie młody Masecki zjadł zęby. Podobnie zresztą jak większość adeptów pianistyki w polskich szkołach muzycznych.

Jako świeżo dyplomowany muzyk, szukający swej tożsamości artystycznej na styku...

Gatunek:
Ranking:
578   1951
Płyta z serii „Warsaw Philharmonic” prezentuje dzieła wybitnego polskiego kompozytora, Karola Szymanowskiego. „Litania do Marii Panny”, „Stabat Mater” i III Symfonia „Pieśń o nocy” to trzy kompozycje, które powstały w latach 1914-1933, uznawanych za najbardziej owocne w biografii twórczej artysty.

„Litania do Marii Panny” powstała do wiersza Jerzego Lieberta (1904-1931), poety znanego z zamiłowania do liryki o treści filozoficzno-religijnej, Szymanowski zaczął ją pisać w 1930 roku.

Z kolei geneza ukończonej w 1926 roku partytury „Stabat Mater”, którą oficjalnie zamówił...

03.03.2017

Gatunek:
Ranking:
-   -
Kompilacja największych hitów w dziejach muzyki klasycznej w wyjątkowych interpretacjach, a także post-klasycznych utworów autorstwa najbardziej uznanych kompozytorów współczesnych, w zupełnie nowych, zaskakujących aranżacjach.

Zainspirowany wielkim sukcesem albumu Recomposed Maxa Richtera, Daniel Hope po raz pierwszy sięgnął po Cztery Pory Roku Vivaldiego.

Oprócz wspomnianego arcydzieła, album zawiera wybór krótkich form na każdy miesiąc roku. Hope wykorzystał muzykę tak odmiennych artystów, jak: Aphex Twin, Nils Frahm, Max Richter czy Chilly Gonzales. Pojawiają się tu też...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:

1. Marais: Prelude Nr. 23 [Suite en la mineur: Pièces à une et à trois Violes (Quatrième Livre)]
2. Marais: Caprice Nr. 27 [Suite en la mineur: Pièces à une et à trois Violes (Quatrième Livre)]
3. Marais: Allemande Nr. 24 [Suite en la mineur: Pièces à une et à trois Violes (Quatrième Livre)]
4. Marais: Gavotte Nr. 25 [Suite en la mineur: Pièces à une et à trois Violes (Quatrième Livre)]
...

10.03.2017

Gatunek:
Ranking:
1089   2967
Muzyka, która znalazła się na nowym, wspólnym albumie Trio Mediaeval i trębacza Arve Henriksena powstawała w malowniczo położonej miejscowości Dalsfjorden na zachodnim wybrzeżu Norwegii. Zafascynowani islandzkimi sagami, pięknymi pieśniami, melodiami ludowymi, hymnami religijnymi oraz muzyką fiddle artyści zaaranżowali wyjątkowy zestaw piosenek, w których improwizacyjna, średniowieczna i tradycyjna muzyka z Islandii, Norwegii i Szwecji miesza się ze współczesnymi brzmieniami.

Henriksen i Trio Mediaeval mają już na koncie wspólne występy na żywo. Muzycy pojawili się też gościnnie na...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Jan Lisiecki prezentuje mniej popularne dzieła Chopina na fortepian i orkiestrę symfoniczną. Ten rodzaj repertuaru rozpoczął wielką międzynarodową karierę pianisty, stając się jego znakiem firmowym.
Wydanie obu koncertów fortepianowych (nagranych z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod batutą Howarda Shelleya, gdy Jan miał odpowiednio 13 i 14 lat), zostało okrzyknięte jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń związanych z obchodami 200-lecia urodzin Chopina w 2010 roku. Nagranie to było punktem zwrotnym w życiu artysty, przyniosło mu prestiżową nagrodę Diapason Découverte (maj 2010) i...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Chopinowski dorobek fonograficzny przedstawicieli polskiej tradycji pianistycznej bez wątpienia należy do najbardziej imponujących na świecie. Wielu znakomitych polskich muzyków, dokonując licznych nagrań dzieł Fryderyka Chopina, do dziś poprzez swoje wykonania wyraża ogromny entuzjazm wobec tej twórczości.
Chcąc przypomnieć sylwetki wybranych wybitnych polskich pianistów prezentujemy w ich interpretacjach najbardziej znane utwory Fryderyka Chopina. Album ten powinien więc spełnić oczekiwania zarówno melomanów, poszukujących krótkiego przewodnika po szczególnie reprezentatywnych przejawach...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Dzieła kameralne Ludwiga van Beethovena bez wątpienia należą do najważniejszych osiągnieć kompozytorskich w historii
muzyki. Tym bardziej zadziwia fakt, że w polskiej fonografii znajdujemy niezwykle mało płyt poświęconych temu
repertuarowi nagranych przez rodzimych artystów. Tę lukę próbuje zapełnić nagranie Sonat Beethovena z opusu 5dokonane przez wiolonczelistę Jarosława Thiela i pianistkę Katarzynę Drogosz. Utwory te zajmują szczególne miejsce w
historii muzyki: są pierwszymi sonatami przeznaczonymi na wiolonczelę, w których została zarzucona tradycja
komponowania w oparciu o...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Najnowsza propozycja wydawnicza Kwartetu Śląskiego nagrana dla wytwórni CDAccord zapowiada rejestrację kompletu dzieł kameralnych na kwartet smyczkowy Mieczysława Wajnberga.
Album z Kwartetem smyczkowym nr 7 C-dur op. 56 i Kwintetem fortepianowym f-moll op. 18 z udziałem Piotra Sałajczyka jest pierwszą z cyklu siedmiu płyt, które będą ukazywać się sukcesywnie aż do 2019 roku - 100 rocznicy urodzin kompozytora.
Muzycy zespołu składają w ten sposób hołd wybitnemu polskiemu kompozytorowi, zaliczanemu do największych twórców XX wieku. Jego imponujący dorobek jest dziś na nowo odkrywany i...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Sytuacja społeczno-polityczna Europy drugiej połowy XIX wieku i początków wieku XX sprzyjała rozwojowi tożsamości i poczucia odrębności poszczególnych narodów. (. . . ) Muzyce przypadła niebagatelna rola na tym polu. Historycy muzyki wskazują na dwa wyraźne nurty: główny i peryferyjny, tzw. narodowy, w którym istotna była społeczna funkcja muzyki. Odwoływanie się do przeszłości narodu, jego bohaterów, literatury, obyczajów, języka i folkloru zaowocowało powstaniem szkół (stylów) narodowych: hiszpańskiej (Sarasate, Albéniz, Granados) skandynawskiej (Gade, Grieg, Sinding, Sibelius),...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Riccardo Chailly w roli dyrygenta Gewandhausorchester Leipzig. Siedmiopłytowy zestaw w jednym wydawnictwie w specjalnej cenie!

Gatunek:
Ranking:
-   -
9-płytowy zestaw nagrań muzyki organowej, klawesynowej i kameralnej Jana Sebastiana Bacha w mistrzowskim wykonaniu Tona Koopmana. Box wydany w ramach serii „Eloquance”.

Gatunek:
Ranking:
-   -
W marcu 1964 roku, jeszcze jako student King's College w Cambridge, John Elliot Gardiner poprowadził chór, wykonujący ‘Vespers' Claudio Monteverdiego. Wydarzenie to zapoczątkowało wielką karierę Gardinera. Zainspirowało go też do utworzenia, dziś cenionego na całym świecie, Chóru Monteverdiego. 25-lecie Monteverdi Choir w 1989 roku zostało uczczone słynnym już nagraniem koncertowym z bazyliki św. Marka w Wenecji (gdzie Monteverdi pełnił funkcję kapelmistrza). Nagranie to zostaje dziś wydane ponownie, w wersji deluxe: do dwóch płyt CD dołączono wideo legendarnego koncertu, sfilmowanego...

22.03.2011

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Misirlou [From Pulp Fiction] [3:09]
02. Amado Mío [From Gilda] [4:28]
03. Nature Boy [3:33]
04. Come Together [3:05]
05. Unrequited [6:03]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Help is On the Way [3:53]
02. Savior [3:23]
03. Prayer of the Refugee [2:08]
04. Re-Education (Through Labor) [3:52]
05. Swing Life Away [3:23]
...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2017 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama

 Ranking

Gatunek:
Klasyka


 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail