środa, 28 czerwca

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Czerwiec 2017
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
252   1226
Pierwszy album z serii "Warsaw Philharmonic: Penderecki conducts Penderecki" został obsypany nagrodami. Poza Grammy, pojawiły się Fryderyki, O!Lśnienie od portalu Onet. pl i wiele innych. Wszyscy zgodnie podkreślali, że album to nie tylko wydarzenie historyczne – kompozytor bowiem po raz pierwszy zadyrygował swoimi utworami na płycie nagranej z Orkiestrą i Chórem Filharmonii Narodowej – ale przede wszystkim udowodnienie, że muzyka klasyczna to polska wizytówka na scenie międzynarodowej.

Utwory chóralne powstawały na przestrzeni całej drogi twórczej kompozytora, pisane były w różnych...

Gatunek:
Ranking:
693   2465
46 płyt CD z zachowaniem oryginalnych okładek, ułożonych chronologicznie, tak, aby bez trudu móc prześledzić drogę artysty przez kolejne etapy jego ponad pięćdziesięcioletniej kariery, podczas której Ashkenazy związany był z firmą Decca.

Zbiór wszystkich koncertów nagranych dla Dekki przez pianistę. Zawiera niepublikowany dotychczas utwór Mozarta (K488), 2 płyty DVD, na których znalazły się nagrania Ashkenazy'ego z Bernardem Haitinkiem (1974) oraz wszystkie Koncerty Fortepianowe Beethovena, wzbogacone o materiał dokumentalny oraz uwertury kompozytora, nagrane w Royal Festival...

Gatunek:
Ranking:
812   2687
Jubileuszowy box (w sierpniu 2017 przypadają 80 urodziny artystki) zawierający zbiór nagrań operowych, oratoryjnych oraz pieśni! 14 płyt z zachowaniem oryginalnych okładek. Nagrania z katalogów firmy Deutsche Grammophon, Decca oraz Philips + 60-stronicowy booklet!

Gatunek:
Ranking:
566   2177
Sony Classical zaprasza do wysłuchania albumu zawierającego utwory kameralne oraz pieśni Rudiego Stephana, zapomnianego dziś kompozytora niemieckiego, który tuż przed wybuchem I Wojny Światowej uważany był za jeden z największych talentów swojej epoki. Wykonawcami utworów jest grupa doskonałych artystów, laureatów międzynarodowych konkursów muzycznych, wśród których odnajdziemy Agatę Szymczewską – zwyciężczynię XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego.

Lista utworów:

Rudi Stephan (1887–1915)
CD 1
...

Gatunek:
Ranking:
801   2662
Z okazji 75. rocznicy urodzin Daniela Barenboima Sony Classical zaprasza do wysłuchania unikalnego zestawu nagrań tego artysty dokonanych dla CBS/Sony i RCA. Usłyszymy całościowe wykonania prezentujące artystę w charakterze pianisty oraz dyrygenta.

To komplet prezentujący zremastrowane nagrania analogowe, z których utworzono kolekcjonerski zestaw 43 płyt CD oraz 3 DVD. Daniel Bareboim występuje z takimi orkiestrami jak: Berliner Philharmoniker, English Chamber Orchestra, London Philharmonic Orchestra, New York Philharmonic, Orchestre de Paris, The Philadelphia Orchestra, Wiener Philharmoniker oraz...

Gatunek:
Ranking:
999   3006
Zremasterowany niedawno zestaw 9 płyt CD rzuca światło na wczesne lata słynnego na całym świecie Opera Festival w Glyndebourne, który wykonaniami utworów Mozarta w latach 30. , ustanowił brytyjską tradycję "country house opera".

Fritz Busch, jeden z największych dyrygentów XX wieku, wniósł wielki wkład w Glyndebourne, jako jeden z jego założycieli i kierownik artystyczny. Fritz Busch (1890-1951) był niemieckim dyrygentem i uważa się, że to on, wraz z Johnem, Christie i Carlem Ebertem, stworzył specyficzny "styl mozartowski". Współpracował z orkiestrami z całego świata.

Lista...

Gatunek:
Ranking:
1039   3076
Sony Classical ma zaszczyt zaprezentować 9-płytowy zestaw nagrań Ani Dorfmann, amerykańskiej pianistki i pedagoga. Dorfmann była pierwszą pianistką nagrywającą ze słynnym Arturo Toscaninim.

Nagrania pochodzą z katalogu RCA Victor i zostały zarejestrowane w latach 1939 – 1959. Usłyszymy m. in. rejestrację pełnego cyklu "Pieśni bez słów" Mendelssohna, rzadko wykonywane utwory Piotra Czajkowskiego, a także doskonałe nagrania utworów Beethovena pod dyrekcją Maestro Toscaniniego: koncert fortepianowy C – dur nr 1 oraz Fantazja op. 80.

Lista utworów:

...

Gatunek:
Ranking:
1138   3362
Deutsche Harmonia Mundi zaprasza do wysłuchania albumu zatytułowanego Splendid Harmony zawierającego XVII-wieczne instrumentalne utwory kompozytorów niemieckich, będących studentami słynnego Heinricha Schütza.

Usłyszmy kompozycje takich autorów jak: Clemens Thieme, Johann Wilhelm Furchheim, Johann Vierdanck, Johann Jakob Löwe, David Pohle. Wykonawcami jest założony w 1983 roku monachijski zespół L'Arpa Festante pod dyrekcją Christopha Hesse.

Lista utworów:

...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
610   2314
Deutsche Harmonia Mundi zaprasza do wysłuchania 9-płytowego zestawu nagrań Ensemble Sequentia, zespołu, który od 30 lat jest jednym z najwybitniejszych interpretatorów muzyki średniowiecza.

Tym razem uwaga zespołu została skierowana w kierunku Hildegardy z Bingen, niemieckiej wizjonerki, mistyczki, uzdrowicielki, uznawanej przez Kościół katolicki za świętą, a od 2012 za doktora Kościoła. Według Hildegardy muzyka była czystym wspomnieniem raju, gdzie Adam wraz z aniołami śpiewał psalmy na cześć Stwórcy. Podzielała pogląd, że śpiew powinien być nieodłączną częścią liturgii, gdyż...

22.03.2011

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Misirlou [From Pulp Fiction] [3:09]
02. Amado Mío [From Gilda] [4:28]
03. Nature Boy [3:33]
04. Come Together [3:05]
05. Unrequited [6:03]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Help is On the Way [3:53]
02. Savior [3:23]
03. Prayer of the Refugee [2:08]
04. Re-Education (Through Labor) [3:52]
05. Swing Life Away [3:23]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Madhouse [4:33]
02. Antisocial [4:04]
03. Peace Sells [3:20]
04. Holy Wars... The Punishment Due [3:06]
05. Angel of Death [3:52]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Według naszych informacji premiera płyty 'Rudolf Schock - Ach, ich hab' in meinem Herzen' zapowiadana jest na 29.03.2011 (Stany Zjednoczone).

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Kuiper Belt Wamfle [2:43]
02. Tight Size Tie Try [2:11]
03. Itty Bitty Symphony [2:30]
04. Beat That Clock [2:46]
05. But do the cranes know [4:13]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Like a Passing River [4:36]
02. Wrecked Town [5:15]
03. Movement 1 [1:55]
04. Movement 2 [4:22]
05. Movement 3 [4:36]
...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2017 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama

 Ranking

Gatunek:
Klasyka


 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail