piątek, 20 stycznia

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Styczeń 2017
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
782   2171
W muzyce polskiej nazwisko Józefa Świdra zostało nierozerwalnie związane z muzyką chóralną, choć kompozytor jest przecież twórcą 3 oper, szeregu dzieł kantatowo-oratoryjnych, 9 mszy, licznych pieśni, a także ponad 80 utworów instrumentalnych, w tym około 20 na instrumenty dęte. Spośród tych ostatnich wiele powstało z myślą o konkretnych wykonawcach – znakomitych muzykach katowickiej NOSPR (wcześniej WOSPR) i Filharmonii Śląskiej, zwykle też wykładowcach katowickiej Akademii Muzycznej (dawnej PWSM), prywatnie zaś przyjaciołach kompozytora.

Wychowanek klasy kompozycji profesora...

Gatunek:
Ranking:
795   2204
1917 to rok poważnych wydarzeń, zarówno w znaczeniu artystycznym jak i politycznym.

Był to przedostatni rok pierwszej wojny światowej, rok Rewolucji w Rosji i wreszcie rok, w którym zaszły poważne artystyczne i kulturalne zmiany. Każdy z utworów zebranych w tym albumie ukazuje część historii tego niezwykłego czasu:

Fountains of Rome miały swoją premierę w 1917, po tym jak Toscanini odmówił rok wcześniej wykonania tego dzieła, gdy w programie zostało one zestawione z muzyką Wagnera.

...

Gatunek:
Ranking:
883   2353
W ciągu życia był znany jako ”arystokrata wśród wiolonczelistów” - Maurice Maréchal nazwał go “wiolonczelistą przyszłości”.

"Nie znam nikogo, kto by go przewyższył wśród żyjących wiolonczelistów, ani też nikogo. . . . kto potrafił głębiej oddać uczucie pełnego zaangażowania w tworzenie muzyki w danym momencie” - napisał nowojorski krytyk Virgil Thomson w New York Herald Tribune.

Gatunek:
Ranking:
899   2382
Sony Classical zaprasza do wysłuchania albumu pt. ”Tango meets Cuba” znakomitych wykonawców spod znaku Klazz Brothers & Cuba Percussion. Klazz Brothers & Cuba Percussion to formacja znana z doskonałych produkcji crossover pokonujących granice pomiędzy muzyką klasyczną, jazzem połączonym z latynoskimi rytmami i melodiami. Od 2002 roku udało im się wydać 8 albumów, które sprzedały się w nakładzie prawie pół miliona egzemplarzy! Oprócz nominacji do GRAMMY są dwukrotnymi zdobywcami nagród ECHO oraz Jazz Awards.

Lista utworów:

1. LA CUMPARSITA Gerardo Matos Rodriguez
2. LIBERTANGO Astor...

Gatunek:
Ranking:
906   2395
Album ‘Distant Light' to ukłon Renée Fleming w stronę fascynującej muzyki skandynawskiej.

Tytuł albumu zaczerpnięty jest z tekstu jeden z pieśni cyklu ‘The Strand Settings' Andersa Hillborga dedykowanego Renée , który tu właśnie znajduje swoją premierę fonograficzną. “Pełne zadumy, elegijne i intrygujące utwory powstały z myślą o niebiańskim głosie Renee Fleming'”- napisał New York Times po prawykonaniu dzieła w 2013 roku.

Renée połączyła to dzieło z trzema pieśniami Björk, które pojawiają się na albumie w powstałej na specjalne zamówienie aranżacji orkiestrowej...

Gatunek:
Ranking:
908   2398
Sony Music ma zaszczyt zaprosić do wysłuchania albumu zawierającego kameralne wersje koncertów fortepianowych: e – moll Fryderyka Chopina oraz G – dur Ludwiga van Beethovena. Wykonawcami są: See Siang Wong, fortepian oraz Gémeaux Quartet, Szymon Marciniak (kontrabas). Kameralna wersja koncertu Nr 4 G – dur op. 58 Ludwiga van Beethovena, odnaleziona przez muzykologa Hansa-Wernera Küthen, powstała już po premierze koncertu w 1807 roku. Partia fortepianu wykonywana była przez samego kompozytora.

Koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina to pozycja, o której marzy wielu pianistów. W XIX wieku istniał...

Gatunek:
Ranking:
921   2421
"W ostatnim czasie przeżywam ponowną fascynację twórczością polskich kompozytorów XVII i XVIII wieku, z którymi zetknąłem się po raz pierwszy na początku mojej artystycznej drogi. (. . . )

W trakcie przygotowań nagrania odczuwałem swego rodzaju napięcie pomiędzy stanem wiedzy o dziełach tu prezentowanych a wrażliwością wykonawcy żyjącego w drugiej dekadzie XXI wieku. Pomysł wykonania nieszporów (Vesperae dominicales) Mielczewskiego w taki sposób, w jaki jego kompozycje były wykonywane w drugiej połowie XVII wieku w większych i bogatszych ośrodkach, jak Gdańsk czy Wrocław, wydał mi...

20.01.2017

Gatunek:
Ranking:
1112   2920
Voyages to pierwszy album nagrany na spektakularnych, nowych organach w Paris Philharmonie. Voyages Składa się z jedenastu słynnych utworów - od Bacha do Chaczaturiana, w repertuarze znajdziemy nazwiska takich kompozytorów, jak: Mendelssohn, Chopin, Liszt, Wagner, Saint-Saëns, Rimsky-Korsakov, Fauré, Debussy i Falla. Album prezentuje zarówno "symfoniczne" możliwości nowego instrumentu, jak również fenomenalny kunszt znanego francuskiego organisty – Oliviera Latry.

Wspaniała nowa sala koncertowa Paris Philharmonie, otworzona w styczniu 2015 roku i monumentalne organy, które posiadają ponad 6000...

20.01.2017

Gatunek:
Ranking:
1162   3066
Lista utworów:

CD 1
1. Versiculum & Responsorium Deus in Adiutorium
2. Antiphona I Missus est Gabriel angelus
3. Psalmus I Dixit Dominus
...

Gatunek:
Ranking:
1196   3160
Angela Gheorghiu, zniewalająco uwodzicielska i wrażliwa artystka, w której życiu szczególne miejsce zajmuje Royal Opera House i Covent Garden, w których po raz pierwszy poruszyła wyobraźnię i serca miłośników opery na całym świecie. Prezentujemy jej recital na żywo z 2001 roku, podczas którego widzimy Gheorghiu w rolach, w których występowała w teatrze oraz na płytach (Adriana Lecouvreur, Madama Butterfly, Manon). Jej wykonania muzyki Belliniego, Mozarta i Haendla są magiczne. Dodatkowo usłyszymy utwory z jej rodzimej Rumunii oraz Broadwayu.

Lista utworów:

1. Applause
2. Lascia ch'io...

Gatunek:
Ranking:
1255   3287
Arcydzieła muzyki barokowej w mistrzowskim wykonaniu Il Giardino Armonico i Giovanniego Antoniniego. Płyta jest częścią serii Das Alte Werk.

Lista utworów:

1 Bach, JS : Orchestral Suite No. 3 in D major BWV1068 : I Overture - Il Giardino Armonico
2 Bach, JS : Orchestral Suite No. 3 in D major BWV1068 : II Air - Il Giardino Armonico
...

Gatunek:
Ranking:
1321   3392
Lista utworów:

1. Violin Sonata No. 2 BWV 1003: Grave
2. Violin Sonata No. 2 BWV 1003: Fuga
3. Violin Sonata No. 2 BWV 1003: Andante
4. Violin Sonata No. 2 BWV 1003: Allegro
...

Gatunek:
Ranking:
1356   3451
Lista utworów:

1. Sonata prima detta la Moderna
2. «Lamnatzéach al-hagitít» – psalm 8 (a 5)
3. Sonata settima sopra l'Aria di un Balletto
4. «Kéter yitenú lach» – Kedusha (a 4)
...

Gatunek:
Ranking:
789   2183
Przygotowany przez polskiego kompozytora Zbigniewa Preisnera spektakl „2016 Dokąd?“ oparty jest na tekstach Lucjusza Anneusza Seneki i Ewy Lipskiej. Autorzy spektaklu starają się pokazać nierozerwalną ciągłość historii, która staje się dla współczesnych i przyszłych pokoleń ostrzeżeniem, przestrogą, lekcją pokory. Spektakl był częścią programu muzycznego oraz teatralnego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Spektakl symbolizuje niepokoje cywilizacyjne i próbuje odpowiedzieć na pytanie: kim jesteśmy dzisiaj - my, Polska, świat - w roku 2016.

Wystąpili znakomici soliści i...

Gatunek:
Ranking:
903   2392
Album stanowi hołd złożony Philipowi Glassowi, mistrzowi muzyki minimalistycznej, który 31 stycznia 2017 r. kończy 80 lat.

W roku 2015 Philip Glass osobiście wybrał pianistów, którzy mieli wykonać jego Etiudy w sali Barbican w Londynie. Víkingur Ólafss był tym, który okazał się ”gwiazdą wieczoru” (Sean and Heard International).

The Financial Times podsumował: “najlepszy okazał się Ólafsson, który z niezwykłą wrażliwością potrafił ukazać ciszę w V Etiudzie”.

...


Oznaczenie treści
OSTATNIE ZMIANY
Filtrowanie:
Pop Rock Metal Hip-Hop Elektroniczna Alternatywa Blues/Jazz Country Filmowa Folk/Ludowa Klasyka Punk Reggae/Ska Soul/RnB Składanki Koncerty/Live Inne [X]

Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2017 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama

 Ranking

Gatunek:
Klasyka


 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail