czwartek, 27 października

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Październik 2016
Klasyka

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
853   2809
Sony Masterworks zaprasza do wysłuchania kolejnego albumu "The Piano Guys" zespołu, który święci triumfy na świecie podczas swoich licznych koncertów. Zespół dołączył niedawno do elitarnego grona wykonawców, którzy otrzymali miliard wejść na You Tube.
The Piano Guys to amerykański zespół, w którego skład wchodzi Jon Schmidt, Steven Sharp Nelson, Paul Anderson i Al Van Der Beek.
Paul Anderson miał sklep z fortepianami w St. George w stanie Utah. Nazwa sklepu: The Piano Guys. Szukał pomysłu na dobrą reklamę biznesu. Wtedy właśnie poznał Jona Schmidta, który przyszedł zapytać czy...

Gatunek:
Ranking:
1184   3326
“Reykjavík jest moim domem. To tutaj żyję, pracuję i występuję. Ostatnio chciałem skoncentrować się na ludziach wokół mnie, którzy mnie inspirowali. Bo to ludzie, bardziej niż miejsca, inspirują muzykę i sztukę. W Dorii (ostatni utwór Island Songs) zapraszam cię do Iðnó Concert Hall, gdzie zebrałem swoich najbliższych przyjaciół, rodzinę i tych wszystkich którzy przyczynili się do powstania Island Songs aby wzięli udział w tej ostatniej sesji nagraniowej”
Ólafur Arnalds

Island Songs to innowacyjne dzieło wymyślone przez mającego na swoim koncie nagrodę BAFTA Ólafura oraz...

28.10.2016

Gatunek:
Ranking:
1257   3460
"Ten album powstał dla uczczenia narodzin mojej córki Malèny. Zawiera najgłębsze uczucia, które zawdzięczam mojej córce. Malèna przywróciła mi młodość i przedłużyła moje szczęście. . . ” Roberto Alagna.

Roberto Alagna jest jednym z najwybitniejszych tenorów na świecie. Jego naturalny, spontaniczny głos zapewnia mu zachwyt zarówno krytyków jak i publiczności.
Podczas ostatnich 10 lat Alagna sprzedał imponującą ilość 2. 000. 000 płyt CD i DVD na całym świecie, a jego nowy album należy do najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych 2016 r.
Malèna jest kontynuacją albumu...

Gatunek:
Ranking:
1352   3716
Ignacy Jan Paderewski zajmuje w historii muzyki polskiej miejsce wyjątkowe. Znakomity kompozytor, obdarzony niezwykłym talentem pianistycznym i charyzmą wykonawczą, a przy tym polityk, mąż stanu, wielkiej klasy człowiek, skupiający wszystkie swe siły i zdolności w służbie wartościom, które uznawał za najważniejsze - Polsce, wolności, sztuce. Jego muzyka odzwierciedla cechy, za które jej autor uwielbiany był za życia: elegancja prostota, klarowny, jasny styl, umiłowanie klasyki, czerpanie z tradycji muzycznych, ukazujące bogactwo różnych kultur współistniejących przez wieki na ziemiach...

Gatunek:
Ranking:
1009   3046
Ciekawy repertuar laureta konkursu Chopinowskiego, Charlesa Richarda-Hamelina, obejmujący twórczość trzech twórców, których styl, mimo 100 letniego odstępu czasowego, nawiązuje do trzech różnych epok muzycznych. Kanadyjski pianista potwierdza swoją wysoką formę. Gorąco polecamy.

Gatunek:
Ranking:
938   2946
Don Giovanni to ostatnia pozycja z cyklu oper Mozarta do libretta Lorenzo Da Ponte nagranych przez sensacyjny zespół Musica Aeterna pod dyrekcją Teodora Currentzisa. W 2012 roku zespół podpisał ekskluzywny kontrakt z Sony Music na zarejestrowanie wszystkich oper W. A Mozarta, których autorem libretta był Lorenzo Da Ponte.
Teodor Currentzis, Dyrektor Artystyczny Państwowego Teatru Opery i Baletu w Perm jest dyrygentem, któremu wraz z zespołami Musica Aeterna i Musica Aeterna Chamber Choir udało się stworzyć muzyczny rarytas, zachwycający melomanów Europy i Ameryki.
Obsada:
Don Giovanni: Dimitris...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
1046   3105
Trzy płytowy box pt. „Bach, Beethoven, Rzewski” otrzymał w 2016 roku nagrodę GRAMOPHONE w kategorii „muzyka instrumentalna”. Tym samym Igor Levit – zdobywca licznych nagród muzycznych umocnił swoją pozycję na światowym rynku pianistycznym. Na swoim koncie ma już: w 2013 roku nagrodę BBC Music Magazine, w 2014 Newcomer of The Year. W tym samym roku the Royal Philharmonic Society's Young Artist Award, oraz nagrodę ECHO 2014 w kategorii Solowe Nagranie Roku. Jego nagranie 6 Partit Jana Sebastiana Bacha zostało uhonorowane nagrodą magazynu Gramophone - Disc of the Month.
W związku z olbrzymim...

Gatunek:
Ranking:
1092   3178
Sony Classical ma zaszczyt przedstawić Murray Perahia - The Bach Album, kolejny album legendy światowej pianistyki. Tym razem przedstawione zostaną nagrania utworów Jana Sebastiana Bacha. Perahia edukację pianistyczną rozpoczął w wieku czterech lat. Studiował w Mannes College fortepian, dyrygenturę i kompozycję pod kierunkiem Mieczysława Horszowskiego, kształcił się także w Marlboro u Rudolfa Serkina i Pablo Casalsa. Wkrótce potem Serkin przyjął Perahię jako swojego asystenta w Instytucie Curtisa w Filadelfii. Jego płyty trzykrotnie otrzymywały Nagrodę Grammy: w 1989 (Béla Bartók, muzyka...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
1123   3226
Trzy płytowy box pt. „Bach, Beethoven, Rzewski”otrzymał w 2016 roku nagrodę GRAMOPHONE w kategorii „muzyka instrumentalna”. Tym samym Igor Levit – zdobywca licznych nagród muzycznych umocnił swoją pozycję na światowym rynku pianistycznym. Na swoim koncie ma już: w 2013 roku nagrodę BBC Music Magazine, w 2014 Newcomer of The Year. W tym samym roku the Royal Philharmonic Society's Young Artist Award, oraz nagrodę ECHO 2014 w kategorii Solowe Nagranie Roku. Jego nagranie 6 Partit Jana Sebastiana Bacha zostało uhonorowane nagrodą magazynu Gramophone - Disc of the Month.
W związku z olbrzymim...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Wotum wdzięczności za wolną Polskę!
Nowe dzieło symfoniczne Michała Lorenca powstałe z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski oraz dla uczczenia poświęcenia Świątyni Opatrzności Bożej.
Oratorium symfoniczne "Przymierze" Michała Lorenca to dzieło narodowe na światowym poziomie. "Pobrzmiewa w nim hymn aniołów na cześć Bożej Opatrzności" – mówi kompozytor. Są w nim zawarte również odniesienia do najstarszej utrwalonej polskiej pieśni religijnej "Bogurodzica".
Zamysłem kompozytora i jednocześnie osób odpowiedzialnych za kształt nagrania tego dzieła było osiągnięcie najwyższej...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Moniuszko-Pieśni. Volume 2 to druga płyta z autorskiego wydawnictwa Jolanty Pawlik-pianistki i producentki płyt (w tym nagrodzonej Grammy „Night in Calisia”). Pierwsza płyta z tego cyklu z wyborem pieśni na mezzosopran w wykonaniu Elwiry Janasik ukazała się w 2014 roku i została bardzo dobrze przyjęta przez krytykę.

Na drugiej płycie z tego cyklu usłyszymy pieśni na głos basowy w wykonaniu młodego, wybitnie utalentowanego śpiewaka Michała Dembińskiego. Obok niezwykle popularnych pieśni takich jak: Prząśniczka, Kozak, Dziad i Baba, Stary Kapral, Trzech Budrysów na płycie znajdują się...

Gatunek:
Ranking:
1137   3244
Deutsche Harmonia Mundi zaprasza do wysłuchania kolejnej płyty Cappelli Gabetta, zespołu założonego przez słynną wiolonczelistkę Sol Gabetta i jej brata – wybitnego skrzypka, grającego na instrumencie historycznym - Andreasa Gabetta. Założony w 2010 roku zespół występował na wielu liczących się estradach Europy i Świata, m. in. w paryskiej Salle Gaveau, Musikhalle (Hamburg), Prinzregententheater (Monachium), Tonhalle (Zurich), Philharmonie (Berlin), a także na liczących się festiwalach: Bremen Music Festival, Festival Baroque de Lyon, Rheingau Music Festival i wielu innych. Tym razem uwaga...

Gatunek:
Ranking:
1314   3620
Sony Classical zaprasza do wysłuchania albumu zawierającego utwory kompozytorów włoskiego baroku m. in słynne Stabat Mater Pergolesiego. Partie wokalne wykonują: Sonya Yoncheva i Karine Deshyes. Sonya Yoncheva to artystka, której kariera należy obecnie do najdynamiczniej rozwijających się na scenie operowej świata. Rozpoczęło ją zdobycie w 2010 roku pierwszej nagrody na konkursie Plácido Domingo. W 2013 roku artystka zadebiutowała na scenie słynnej Metropolitan Opera w rolą Gildy w Rigoletto, uzyskując entuzjastyczne oceny publiczności i krytyków. Yoncheva nie stroni od współpracy z...

Gatunek:
Ranking:
1369   3741
Deutsche Harmonia Mundi zaprasza do wysłuchania albumu Christopher Simpson: The Four Seasons w wykonaniu zespołu The Sirius Viols. Cztery Pory Roku Antonio Vivaldiego są jednymi z najbardziej znanych utworów w muzyce poważnej. Ale Vivaldi nie był jedynym kompozytorem, który zdecydował się na muzyczne odzwierciedlenie Pór Roku. Dokonał tego m. in. angielski kompozytor Christopher Simpson (1605–1669) – jeden z najlepszych gambistów wczesnego baroku w Anglii. Jego Pory Roku to tego typu dzieło, które zabiera słuchacza w mistyczną podróż muzyczną do krainy wyobraźni.

The Sirius Viols to...

Gatunek:
Ranking:
1447   3875
Deutsche Harmonia Mundi zaprasza do wysłuchania nowego albumu Joela Frederiksena – wokalisty (bas) i lutnisty. Mieszkający w Monachium artysta współpracował z takimi gwiazdami i zespołami muzyki dawnej jak: Emma Kirkby, Jordi Savall, Paul O'Dette, Stephen Stubbs, Musica fiata, Freiburger Barockorchester, Josquin Capella, Ensemble Gilles Binchois i Huelgas Ensemble. Studiował wokalistykę i grę na lutni w Michigen, a w latach 1990 – 1999 był członkiem znanych w USA zespołów muzyki dawnej: The Waverly Consort i the Boston Camerata. Jest wybitnym interpretatorem muzyki angielskich lutnistów oraz...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2016 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:
Reklama
 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail