piątek, 20 stycznia

Oznaczenie treści
Widok: Szczegóły | Lista

Wkrótce premiera

MUZYKA


Filtrowanie:
Od:
Styczeń 2017
Folk/Ludowa

Według daty

Polska

Gatunek:
Ranking:
694   2019
Wolna Grupa Bukowina to jeden z najlepiej rozpoznawalnych zespołów z kręgu tzw. piosenki turystycznej. Ich piosenki od lat towarzyszą ogniskom oraz schroniskowym biesiadom. Płyta "Sad" to zestaw lirycznych i subtelnych ballad napisanych jako wyraz pamięci i przywiązania do twórczości przedwcześnie zmarłego Bellona, wydanych w 1995 roku.

Lista utworów:

1. Błogo Bardzo Będę Sławił Ten Dzień
2. Kiedy Wieje Wiatr
...

Gatunek:
Ranking:
970   2533
Lista utworów:
1. Cogs
2. Breaking My Light
3. The Thief
4. Give Up The Ghost
5. Scattered Ashes
...

Gatunek:
Ranking:
1140   3021
Enrique Ugarte, były Mistrz Hiszpanii, Mistrz Europy i vice Mistrz Świata w grze na akordeonie przedstawia perfekcyjne technicznie i muzycznie opanowanie swojego instrumentu. Wykonuje znane klasyczne i folkowe utwory w swoich aranżacjach na akordeon. Utwory takie, jak: Taniec z szablami, Czardasz, Bolero Ravela, Eine kleine Nachtmusik i wiele innych. Wszystko grane w niepowtarzalnym stylu tego wspaniałego artysty.

Lista utworów:

1. Sabre Dance (A. Khachaturian)
2. Otchi tchiornye (Black Eyes) (trad. )
...

Gatunek:
Ranking:
1146   3044
Cygańskie orkiestry dęte zaczęły powstawać na początku XIX wieku. Wyewoluowały z tureckich orkiestr wojskowych. Fanfara din Cozmesti jest jedną z najbardziej znanych rumuńskich orkiestr dętych. Piętnastu Lautari (wędrownych, cygańskich muzyków), grających tradycyjną muzykę rumuńską na chrzcinach, weselach i pogrzebach. W porywających tempach, skomplikowanych rytmach i harmmoniach. W książeczce informacje o zespole i o każdej z piosenek po angielsku.

Lista utworów:

1. Cantecul miresei [Bride's song] (trad. )
2. Batuta [A very vigorous dance]* (trad. )
...

Gatunek:
Ranking:
1146   3044
Podążając za sukcesem solowego albumu 'African Roots', nowa płyta Nii Okai Tagoe przynosi świeże brzmienia, zakorzenione w afrykańskich rytmach i melodiach, będące efektem jego licznych, międzynarodowych podróży. Uczestnicząc w trasach koncertowych, jako muzyk grający na instrumentach perkusyjnych, wokalista i kompozytor z takimi zespołami, jak Osibisa, African Headcharge, Konkoma, Baka Beyond i Lorraine Ayensu, Nii prezentuje szeroki zbiór muzycznych stylów i smaków, jak rownież łączy różnorodnych twórców we wspólnej działalności.

Lista utworów:

1. Nyungmbo
2. Oh Nu Kpa
...

27.01.2017

Gatunek:
Ranking:
1172   3112
Hiszpańska śpiewaczka, kompozytorka i instrumentalistka Ana Alcaide prezentuje Leyenda (Legenda), bardzo osobisty album inspirowany legendami i mitami dotyczącymi kobiet i istot rodzaju żeńskiego z Hiszpanii, Europy i różnych miejsc z całego świata. Piosenki przedstawiają siłę i głębię ich historii w kalejdoskopie stylów i nastrojów, kładąc nacisk na feministyczne strony ich historii. W książeczce informacje plus teksty.

Lista utworów:

1. Tlalli
2. Diosa Luolaien
...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
1182   3135
Na płytę składają się prawie w całości autorskie kompozycje. Stylistycznie to rockowa mieszanka brzmień przepuszczona przez sito doświadczeń muzycznych i życiowych muzyków. W warstwie dźwięków odbiorca znajdzie inspiracje klasyczną muzyką rockową, amerykańską tradycją folk, blues, cajun. Hot Water udało się zbudować ciekawe brzmienie, dzięki m. in. wykorzystaniu customowych instrumentów „cigarbox”.

Teksty piosenek stanowią szczególną opowieść. Słuchacz znajdzie w nich pełne alegorii zapiski doświadczeń, upadków i wzlotów, obserwacji ludzi i obserwacje siebie samego....

Gatunek:
Ranking:
1255   3287
Pełen życia i olśniewający album w wykonaniu etiopskiej pisarki i wykonawczyni Gabrielli Ghermandi. Tematem tego projektu jest epoka władcy Emperor Tewodros II of Ethiopia (1818–1868), który nie wywodząc się z królewskiego rodu osiadł na tronie dzięki charyzmie i sile woli, co umożliwiło zjednoczenie kraju. Używając zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych instrumentów zespół prezentuje unikalne, interesujące brzmienie, oparte na tradycyjnych, etiopskich skalach pentatonicznych.

Lista utworów:

1. Dink Hona
2. Atse Tewodros
...

27.01.2017

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
1255   3287
Ekscytująca i gorąca kombinacja tradycyjnego flamenco i flamenco nuevo. Śpiewana i grana z andaluzyjskim temperamentem i emocjami. Szybkie, często zmeniające się rytmy, pełne życia gitary, zapateados (stepowanie), palmas (klaskanie), jaleos i castanets opowiadają o miłości, ludowych zwyczajach i świętach.

Lista utworów:

1. Tomi (Pepe El Marques/El Mondao)
2. Subi al cielo [I Feel like I am in Heaven] (F. F. Cortes/J. F. Amador)
...

Gatunek:
Ranking:
763   2137
Według naszych informacji premiera płyty 'Laura Marling - Semper Femina' zapowiadana jest na 10.03.2017 (Polska).

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. The Tide Pulls from the Moon [3:39]
02. Beautiful Girl [2:38]
03. The Winter from Her Leaving [3:25]
04. Fade and Then Return [4:41]
05. Psychasthenia [4:14]
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Bright Light of the Cape [2:56]
02. New Year's Resolution [3:12]
03. Rocks of Deer Isle [2:40]
04. High Cotton [2:41]
05. All the Great Long Afternoon [3:06]
...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
-   -
Według naszych informacji premiera płyty 'Grasstowne - Kickin' Up Dust' zapowiadana jest na 22.03.2011 (Stany Zjednoczone).

22.03.2011

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Gan To The Kye
02. The Gallowgate Lad
03. Queen of Hearts
04. Last
05. Give Away Your Heart
...

Gatunek:
Ranking:
-   -
Lista utworów:
01. Stormy Weather [4:18]
02. Laugh a Little [3:49]
03. Song To Springtime [5:16]
04. Waiting For You [3:12]
05. Oxygen [3:19]
...


Oznaczenie treści
Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2017 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Folk/Ludowa


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Folk/Ludowa


Folk/Ludowa
6 dni, 18 godzin
Folk/Ludowa
48 dni, 18 godzin
Folk/Ludowa
Folk/Ludowa
6 dni, 18 godzin
Folk/Ludowa
Folk/Ludowa
 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail