wtorek, 7 stycznia

Oznaczenie treści
 

Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski

(2021)
Historia

Obserwuj premierę
Oceń:

Oceń:


Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski

Data premiery

środa
10.03.2021
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Kulisy największych sukcesów, tło najbardziej bolesnych porażek i prawda o decyzjach, które ukształtowały dzieje Polski.
Kiedy naprawdę powstało państwo polskie?
Jaka była największa katastrofa w dziejach Rzeczpospolitej?
I czy sojusz z Hitlerem mógł uratować II RP?
Od przybycia pierwszych Słowian nad Wisłę po układ jałtański i upadek komunizmu. Pojedyncze decyzje, podejmowane w kluczowych momentach, na zawsze przesądziły o losach kraju. Oto 25 przełomowych momentów polskiej historii i 25 podstawowych pytań. Zadawali je królowie, politycy, generałowie i zwykli Polacy – często przez wiele stuleci.
O udzielenie odpowiedzi poprosiliśmy wiodących ekspertów i najpopularniejszych publicystów historycznych.
Michael Morys-Twarowski wyjaśnia czy Rzeczpospolita mogła podbić Rosję w XVII wieku. Prof. Rafał Kowalczyk wskazuje prawdziwe przyczyny upadku drugiego najważniejszego państwa na kontynencie. Dariusz Kaliński bez ogródek pisze o tym, dlaczego alianci sprzedali nas Stalinowi, a Sebastian Pawlina – pokazuje czy powstanie warszawskie miało szanse na sukces.
Praca zbiorowa, m. in. : - Kamil Janicki (autor serii biografii wpływowych Polek, m. in. "Dam polskiego imperium" i "Pierwszych dam II Rzeczpospolitej"); Dariusz Kaliński (autor bestsellerowej "Czerwonej zarazy"); Rafał Kowalczyk (dr hab. , profesor UŁ, jeden z najlepszych specjalistów od epoki napoleońskiej); Piotr Kroll (dr, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, znawca dziejów XVII stulecia); Michael Morys-Twarowski (dr, autor bestsellerowego Polskiego imperium); Sebastian Pawlina (laureat Nagrody Historycznej "Polityki", znawca powstania warszawskiego); Maciej A. Pieńkowski (dr, pracownik Wojskowego Biura Historycznego); Paweł Stachnik (dziennikarz i publicysta historyczny związany m. in. z "Dziennikiem Polskim").

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.



Komentarze

Nie ma jeszcze komentarzy
Bądź pierwszy i podziel się swoją opinią na temat tej premiery!
Dodaj komentarz

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Kiedy książka Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski zostanie wydana?

Książka pojawi się 10 marca 2021 (data wydania w Polsce). Pokazywaną datę można zmienić kliknąć w odpowiednią flagę. Domyślny region można zmienić w w ustawieniach konta.

Chcę dostawać aktualne doniesienia o zmianach dotyczących książki. W jaki sposób tego dokonać?

Aby śledzić aktualne raporty o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. Powiadomienia o zmianach wysłane zostaną we wiadomości e-mail oraz będą opublikowane na stronie "Aktualności".

Czy dostępna jest możliwość polecenia książki innym osobom?

Książkę zarekomendować można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub ysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej części strony.

W jakiej cenie nabędę książkę?

Żeby sprawdzić ile należy wydać na książkę kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę nabyć książkę Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski. W którym sklepie jest dostępny do zakupu ten tytuł?

Książkę można zamówić tutaj. Lista sklepów sprzedających ten produkt umieszczona jest na liście "Gdzie kupić?".

Na jakiej stronie mogę przeczytać najświeższe raporty odnośnie książki Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski?

Nowe wieści znajdują się w kolumnie "Newsy", która umieszczona jest po prawej stronie.

Czy mogę przyporządkować ocenę dla tej książki?

Żeby ocenić książkę trzeba przyporządkować należytą wartość w skali od 1 do 5, a następnie zapieczętować wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Na jakiej podstawie wyliczana jest nota książki?

Premiera książki Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto pisze tę książkę?

Autorem książki jest Opracowanie zbiorowe. Lista książek stworzonych przez tego pisarza znajduje się utaj.

Która firma zamierza wydać tę książkę?

Wydawnictwo Bellona dba o wydanie książki. Żeby sprawdzić listę książek tego wydawcy należy przenieść się do zakładki "Informacje" i kliknąć w jego nazwę lub kliknąć utaj.

Na tej stronie podane są niedobre informacje. Gdzie mogę to zgłosić?

Aby tego dokonać należy uzupełnić formularz "zgłoś poprawkę", do którego odnośnik umieszczony jest nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski? Kiedy wychodzi Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski?
Data wydania książki zaplanowana została na 10.03.2021. Nowa książka Opracowanie zbiorowe z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 10 marca 2021, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie plików Cookie. Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe w świetle ustawy. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treść do Twoich preferencji. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies oraz naszej Polityce Prywatności.