środa, 29 marca

Oznaczenie treści
 

Natalia Szostak - Zguba

(2023)
Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:
(4.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
40   60

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2023-02-24
Ocena: 4/5

Zguba

„Byłoby miło, gdyby słowa umiały określić wszystko, opowiedzieć to, co się czuje, ale tak nie jest, słowa są kalekie, połamane, walą między oczy albo zatrzymują się w pół drogi. Czasem łatwiej jest nic nie mówić (…)”.

Życie.. Jego cienie i blaski.

Rodzina. Rodzice i ich dzieci.

Stabilizacja.

Kontrola.

Brak kontroli.

Niezmienny rytm niedoskonałej codzienności.

I nagle niespodziewany podmuch wiatru, który sprawia, że względnie uporządkowana rzeczywistość rozpada się na kawałki. A one rozpryskują się po tak wielkiej powierzchni, że nie sposób ich odnaleźć i posklejać w przypominającą formę „sprzed”. Choć są plany, marzenia.. są też niespełnione obietnice, niedotrzymane słowa.. Rozczarowanie, gniew, frustracja, żal. Myśli, słowa i uczucia oraz rzeczowe argumenty i te wyssane z palca idee.. Każdy tu potrzebuje odpowiedzi, a przynajmniej wskazówek. Dla każdego ten „koniec świata” jest inny i jest tylko jednym z wielu takich „końców”, bo znienacka przychodzi kolejny.. I każdy następny zostawia rysę na duszy, ukłucie w sercu, niezmywalne wspomnienie odtwarzane w pamięci i wywołujące lawinę myśli i słów, czasami tych niewypowiedzianych. Łatwo w tym wszystkim zgubić siebie i kogoś „ z kompletu”.. z łatwością posiać wrażliwość, poczucie własnej wartości, wiarę w sens. Trudno odnaleźć nadzieję na lepsze.. nowe, stare, inne. A przecież życie toczy się dalej.

„Zguba” to plastyczna, wielowarstwowa historia o relacjach i stracie. To książka o trzech kobietach i nie tylko. Powieść o świecie dorosłych i świecie dzieci, które tak bardzo się na siebie nakładają, choć i jedni i drudzy tego sobie nie uświadamiają. Do czasu..

Polecam.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Natalia Szostak - Zguba? Kiedy wychodzi Natalia Szostak - Zguba?
Data wydania książki zaplanowana została na 08.03.2023. Nowa książka Natalia Szostak z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Natalia Szostak - Zguba data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 8 marca 2023, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie