piątek, 12 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Marcel Moss - Nie wiesz dlaczego

(2022)
Sensacja

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Sensacja i Kryminał
Ranking:
47   82

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2022-07-11
Ocena: 5/5

Thriller psychologiczny

„W jednej chwili snujemy dalekosiężne plany, a w drugiej znikamy ze świata, a wraz z nami przepadają nasze marzenia”.


„Nie wiesz dlaczego” – czyli kolejna odsłona przygód tak już dobrze nam znanych nastolatków z Liceum Freuda.


Świat Sary, Wiktorii, Marty, Kariny i wielu innych „dzieciaków” po zamachu, w którym zginęło wielu ich przyjaciół, znajomych i nauczycieli – to dziś nowa rzeczywistość. Dzień, który zmienił wszystko, na zawsze pozostanie w ich pamięci. I mimo, że budynek szkoły wyremontowano, rozbite klasy połączono, a szkoła dostała drugie życie – każdego członka szkolnej społeczności czeka indywidualne „przepracowanie” żałoby..


Tego pamiętnego dnia zdarzyło się coś jeszcze. Zniknęła jedna z licealistek, Dagmara. Po raz ostatni wiedziały ją koleżanki w dniu zamachu w pobliżu szkoły, gdy wsiadała do nieznanego samochodu.


Wszyscy snują domysły, czy zaginięcie dziewczyny to zaplanowana ucieczka, porwanie, czy jakieś nieporozumienie.

Marta, Sara i Wiki postanawiają na własną rękę odkryć prawdę o zaginięciu zmagającej się z depresją koleżanki.


Tymczasem, każda z dziewczyny ma też swoje problemy, mroczne tajemnice.. bo życie toczy się dalej mimo wszystko.


Kolejny tom serii Liceum Freuda to jak zwykle wiele ciekawych wątków i kilka perspektyw różnych osób. Mamy tu prawdziwe kombo „problemów” współczesnych nastolatków. Autor zwraca uwagę na wagę i specyfikę relacji między rówieśnikami, problem samoakceptacji, zasięg depresji. Powszechność używek i upatrywanie w nich leku na całe zło. Wpływ influencerów na kształtowanie trendów, mody, pojęcia szczęścia i „fajności”. Przemoc, tą fizyczną i psychiczną, „hejt” oraz bagatelizowanie problemów, uczuć i punktów widzenia młodzieży.


Marcel Moss po raz kolejny bez kompromisów wchodzi w świat młodych ludzi i być może niekiedy umyślnie przerysowując niektóre zagadnienia – krzyczy, szepcze, pokazuje palcem, to co dzieje się tu i teraz. Uzmysławia rzeczy, na które nie mamy się wpływu i te, które można kształtować, ale żeby to zrobić, trzeba je najpierw dostrzec..

„Nie wiesz dlaczego” to kolejny, do bólu współczesny i nowoczesny, thriller psychologiczny autorstwa Marcela Mossa, który po prostu trzeba przeczytać.


Polecam.


Aby w pełni odczytać i zrozumieć przesłanie autora warto przed przeczytaniem „Nie wiesz dlaczego” – sięgnąć najpierw po „Nie wiesz wszystkiego”, „Nie wiesz nic” i „Wszyscy muszą zginąć”.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Marcel Moss - Nie wiesz dlaczego? Kiedy wychodzi Marcel Moss - Nie wiesz dlaczego?
Data wydania książki zaplanowana została na 13.07.2022. Nowa książka Marcel Moss z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Marcel Moss - Nie wiesz dlaczego data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 13 lipca 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie