niedziela, 26 czerwca

Oznaczenie treści
 

Maksymilian Bron - Ludzkie puzzle

(2022)
Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
420   615

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: Anonimowy
Data publikacji: 2022-05-20
Ocena: 5/5

Interesująca

Być może warto ułożyć te ludzkie puzzle i zagłębiając się w sens przekazu, przeanalizować i przewartościować własne życie.

„Ludzkie puzzle” Maksymiliana Brona to opowieść, którą należy traktować jak układankę. Autor przedstawia tu historie ludzi, których drogi gdzieś tam się przecinają lub przynajmniej ich historie są dość podobne. Każdy z nas jest elementem tej życiowej układanki i próbuje znaleźć swoje miejsce w życiu. Bohaterowie tej książki to ludzie, których życie doświadczyło na różnych etapach ziemskiej wędrówki. Są bardzo zagubieni i cały czas zmagają się z przeszłością, ledwo radząc sobie z teraźniejszością i odciskając piętno na przyszłości. Autor nawiązuje tu do poglądów filozofów i ludzi, którzy zastanawiali się nad ludzką egzystencją. Schemat rodziny, wydający się być spełnieniem dla jednostki ludzkiej, która znajduje swoje miejsce u boku innej osoby, okazuje się być czymś nieosiągalnym, bo złudne dopasowanie staje się zaczątkiem alienacji i nieszczęść wywołanych przez to, że niepasujące do siebie elementy nawiązały interakcję, tworząc rodzinę. Czasem lepiej się rozstać i pójść dalej, szukając kolejnej luki w układance, w którą można spróbować się wpasować.

Maksymilian Bron porusza tematy trudne, ale jakże rzeczywiste. Tak naprawdę historii podobnych mamy gdzieś w otoczeniu zapewne więcej, tylko czasem kończą się mniej tragicznie, a innym razem, dopiero gdy do tragedii dochodzi, wywołują ogólne poruszenie i refleksje.

Miłość staje się uczuciem równie budującym, jak i niszczycielskim, zwłaszcza gdy okazuje się źle ulokowana lub nieodwzajemniona.

Poszukiwania drugiej połówki mogą się okazać niezwykle wyczerpującym psychicznie zajęciem. Do tego dochodzi sytuacja polityczna, życie codzienne i praca, która nierzadko bywa czymś, co trzyma człowieka w pionie, a przecież każdemu może powinąć się noga. Jeden z bohaterów tej opowieści swoje egzystencjalne problemy próbuje zagłuszyć używkami, jednak nawet pod wpływem alkoholu jego myśli oscylują wokół tego samego tematu.

Jakże ważne jest poczucie akceptacji i wsparcia ze strony środowiska i bliskich osób i jak duże spustoszenie w ludzkiej psychice może wywołać ich brak…

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Maksymilian Bron - Ludzkie puzzle? Kiedy wychodzi Maksymilian Bron - Ludzkie puzzle?
Data wydania książki zaplanowana została na 06.05.2022. Nowa książka Maksymilian Bron z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Maksymilian Bron - Ludzkie puzzle data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 6 maja 2022, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie