wtorek, 16 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Liza Marklund - Krąg polarny

(2022)

Liza Marklund - Polcirkeln

Sensacja

Obserwuj premierę
Ocena:
(4.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Sensacja i Kryminał
Ranking:
794   1345

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2022-07-01
Ocena: 4/5

Kryminał

„Myślisz, że śmierdzące tajemnice z czasem śmierdzą mniej?”.

Lata 80. XX wieku. Niewielkie szwedzkie miasto, gdzie wszyscy się dobrze znają, a nawet jeśli nie, to i tak wszystko o sobie wiedzą. Carina, Susanne, Agnetta, Brgitta i Sofia – pięć nastolatek zafascynowanych literaturą zakłada dyskusyjny klub książki o nazwie „KRĄG POLARNY”. Raz na jakiś czas spotykają się w bibliotece i dyskutują o swoich wrażeniach czytelniczych. To, że są tak różnymi osobowościami, wywodzą się ze skrajnie innych rodzin, mają w życiu odmienne priorytety i marzenia – sprawia, że wybór i odbiór czytanych przez nie książek również bywa różnorodny. Rodzi to ciekawe dyskusje.. czasami kłótnie..

„Lolita”, „Korzenie”, „Ptaki ciernistych krzewów”, „Zabójca policjanta”, „Przygody Tomka Sawyera” – to hybrydowe połączenie zupełnie niepasujących do siebie powieści odzwierciedla fascynacje każdej z młodych kobiet.

Dziewczyny nie żyją jednak samymi książkami. Każda z nich ma jakieś swoje problemy, sekrety, tajemnice. Młode kobiety są na etapie odkrywania siebie, swojej kobiecości, dojrzałości, próbowania życia, testowania granic dorosłości..

Pewnego burzowego popołudnia, późnym latem 1980 r., w drodze z biblioteki do domu Sofia przepadła jak kamień w wodę. Nawet policyjne dochodzenie nie wyjaśnia, co się stało z dziewczyną.

Plotki. Niepokój. Strach.

Tym karmi się miasto po zaginięciu nastolatki.

Dramat zaginięcia niespełna 18-letniej dziewczyny staje się punktem zwrotnym w życiu jej koleżanek. Klub dyskusyjny z dnia na dzień przestaje istnieć, a życiowe drogi każdej z dziewcząt nie znajdują już zbyt wielu wspólnych punktów..

To było 40 lat temu.

Dziś ciało zaginionej dziewczyny znaleziono zamurowane w jednym z filarów mostu nad rzeką w rodzinnym mieście. Było nagie i pozbawione głowy..

To zdarzenie uruchomiło lawinę latami skrywanych emocji, palących niczym ogień wspomnień.. Podpaliło wychłodzone z upływem lat emocje i lęki.

Czy prawda o zaginionej Sofii ujrzy w końcu światło dzienne?

„Krąg polarny” to klimatyczny skandynawski kryminał. Jest zawiła zagadka. Mroczna, duszna, lepka atmosfera. Niejednoznaczni bohaterowie. Autorka bez spektakularnych zwrotów akcji i wielkich dram wprowadza nas w świat czających się za każdym zakrętem znaków zapytania i wykrzykników, niewypowiedzianych myśli i obdartych z emocji czynów. Prowadzi do miejsc, gdzie nic nie jest takie jak się wydaje, a rzeczywistość widziana oczami nastolatek wyostrza zmysły.

Z ogromną ciekawością czekam na kolejny tom tej „Czarnej serii”, bo pierwszy stał się niezwykle intrygującą podróżą w głąb „zachmurzonych” ludzkich umysłów.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Liza Marklund - Krąg polarny? Kiedy wychodzi Liza Marklund - Polcirkeln?
Data wydania książki zaplanowana została na 01.06.2022. Nowa książka Liza Marklund z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Liza Marklund - Krąg polarny data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 1 czerwca 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie