wtorek, 16 sierpnia

Oznaczenie treści
 

Anna Karpińska - Przekonaj mnie,że to ty

(2016)
Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2022-05-23
Ocena: 5/5

Powieść obyczajowa

Nadbałtyckie i hiszpańskie klimaty, polskie wydmy i śródziemnomorskie plaże, nostalgiczna muzyka i porywające rytmy, pyszne jedzenie, wachlarz uczuć i ogrom życiowych dylematów – to wszystko, choć nie w tej kolejności i w zupełnie rożnym nasileniu, znajdziecie w ciepłej i bardzo kobiecej powieści obyczajowej „Przekonaj mnie, że to ty”.

To historia dwóch bliskich sobie kobiet, matki i córki. Zapis myśli i przeżyć odmiennych osobowości i charakterów. Choć łączy je tak wiele, każda z nich jest na innym etapie w życiu, dlatego w odmienny sposób postrzega otaczającą rzeczywistość, każda ma inne priorytety i oczekiwania, a ich relacja choć z pozoru niezbyt bliska – przepełniona jest miłością i troską.

Urszula jako niemal pięćdziesięcioletnia kobieta po dwudziestu pięciu latach szczęśliwego małżeństwa zostaje wdową. Otumaniona wielkim żalem do losu i poczuciem, że właśnie zawalił jej się świat, nie potrafi skupić się na przyszłości. Jej dwudziestoletnia córka Edyta, świeżo upieczona maturzystka, postanawia więc kosztem swoich planów, pomóc matce w prowadzeniu rodzinnego biznesu, pensjonatu nad morzem. Dla młodej kobiety ma to być również czas na podjęcie decyzji co do własnej przyszłości. Edyta ma zupełnie innym pomysł na organizację swojego życia niż wymarzyła to sobie dla niej jej matka. Kobiety czeka długa droga pełna zimnych wiatrów i delikatnie ciepłych podmuchów, sztormów i chwil spokoju, obfitująca w dylematy, kompromisy, trudne wybory i nieodwracalne decyzje, sekrety i prawdy. Nie zabraknie też tu męskich akcentów..

„Przekonaj mnie, że to ty” to klimatyczna, kobieca powieść o zmienności życia, skomplikowanych relacjach między matką a córką, odmiennych punktach widzenia, nadziei, szczęściu, potrzebie miłości i obietnicach, przede wszystkim tych danych sobie.

To lekka książka dla tych, którzy pragną na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść do pełnego uroku pensjonatu nad polskim morzem oraz poznać kuszące smaki Hiszpanii.

Polecam.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Anna Karpińska - Przekonaj mnie,że to ty? Kiedy wychodzi Anna Karpińska - Przekonaj mnie,że to ty?
Data wydania książki zaplanowana została na 19.07.2016. Nowa książka Anna Karpińska z 2016 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2016 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Anna Karpińska - Przekonaj mnie,że to ty data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 19 lipca 2016, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie