czwartek, 23 marca

Oznaczenie treści
 

Alżbeta Bublanova - Im przeznaczone

(2022)

Alżbeta Bublanova - Ti, Kterým Se Narodíš

Powieść

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Powieść
Ranking:
-   -

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2023-02-10
Ocena: 5/5

Im przeznaczone

„Gdzieś tam na mnie czekają wielkie rzeczy i będzie mi dobrze. Po prostu to wiem”.

Każdy w swoim życiu usłyszał kilka tanich frazesów, tych całkiem pustych truizmów i tych jednak dających nadzieję banałów.

Paradoks życia balansującego na granicy wiary w przypadek i przekonania o istnieniu przeznaczenia, czyni je niezmiennie nieprzewidywalnym..

Alžběta Bublanova w swojej książce „Im przeznaczone” zabiera nas w niezwykłą podróż z olbrzymim ładunkiem prawdy i emocji, nostalgii i szczerości.  

Poznasz tu ludzi z wrodzonym poczuciem wolności i tych żyjących w ramach, w które wciśnięto ich w dzieciństwie. Tych dzielących świat na uporządkowany i nieuporządkowany. Mających marzenia i plany, i tych którym pokładane nadzieje zweryfikował czas. Poczujesz jak to jest być ważnym, winnym, innym. Jak to jest bardziej czuć, niż wiedzieć. I jak ważne jest stawianie granic.  

Poznasz trzy historie połączone węzłem przeznaczenia. Każda z nich prezentuje inny punkt widzenia. Pierwsza porusza, urzeka, bawi i wzrusza. Druga rozwarstwia życiowe zależności, prowadzi przez ostre zakręty nieprzewidywalnego losu, określa cienie i blaski ludzkich wyborów. Trzecia skupia uwagę, wyostrza czujność i zaspokaja głód braku ignorancji.

Trudno i nie trudno odkryć wspólny mianownik tych trzech kompletnych opowieści, a jak się dobrze przypatrzy, to i coś więcej.. o wiele więcej.

Minimalizm formy nie odbiera tu niczego, nie pozostawia niedosytu, tworzy za to ogromną przestrzeń do własnych analiz, tych logicznych i nielogicznych. Proste słowa, nienachalny, wiarygodny i zaangażowany przekaz pełen trudnych treści, złożonych relacji, otwartych pytań oraz nieoczywistych i bardzo indywidualnych odpowiedzi – dają odczuć niecodzienną wrażliwość autorki. Wszystko tworzy urzekający i szczery balans tych uświadomionych i nieuświadomionych obecnych w naszym życiu epizodów powodujących drżenie ludzkich serc.

Przytuliła mnie ta książka i poczęstowała przede wszystkim spokojem.

Polecam.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Alżbeta Bublanova - Im przeznaczone? Kiedy wychodzi Alżbeta Bublanova - Ti, Kterým Se Narodíš?
Data wydania książki zaplanowana została na 04.04.2022. Nowa książka Alżbeta Bublanova z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Alżbeta Bublanova - Im przeznaczone data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 4 kwietnia 2022, poniedziałek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie