wtorek, 28 czerwca

Oznaczenie treści
 

Alex Finlay - W otchłani strachu

(2022)

Alex Finlay - Every Last Fear

Sensacja

Obserwuj premierę
Ocena:
(4.5)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Sensacja i Kryminał
Ranking:
141   217

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2022-06-06
Ocena: 4.5/5

Thriller

„Strzeż się cichego człowieka. (…).

Kiedy ty mówisz, on patrzy.

Kiedy ty działasz, on planuje.

Kiedy ty odpoczywasz, on atakuje”.

Pewnego dnia Matt Pine, dwudziestojednoletni student Uniwersytetu Nowojorskiego, otrzymuje wstrząsającą wiadomość: niemal cała jego rodzina została znaleziona martwa. Wszystko wskazuje na to, że matka, ojciec, siostra i brat Matta podczas wakacji w Meksyku padli ofiarą nieszczęśliwego wypadku – zatrucia gazem. Tak przynajmniej twierdzi miejscowa policja. FBI i Departament Stanu mają co do tego pewne wątpliwości..

Matt czuje smutek, żal, ból, gniew, wyrzuty sumienia i skruchę, ale przede wszystkim głęboką bezlitosną samotność. Został na świecie niemal sam.. Choć, jest jeszcze Danny, ale jakby go nie było.

Starszy brat Matta, Danny, odbywa karę dożywocia za zamordowanie swojej dziewczyny. Parę lat temu chłopak będący lokalną gwiazdą futbolu w małym amerykańskim miasteczku został oskarżony o morderstwo pięknej Charlotte i skazany. Jego najbliżsi przekonani o niewinności Dannego robili wszystko, co ich mocy, by za wszelką cenę poznać prawdę. Danny stał się nawet bohaterem głośnego filmu dokumentalnego, w którym sugerowano, że został niesłusznie skazany..

By pochować bliskich w rodzinnych stronach, Matt przybywa do miasteczka, w którym się wychował i z którego jego rodzina wyprowadziła się tuż po procesie. Matt musi tu stawić czoła ciągle żywej wrogości mieszkańców i wspomnieniom, o których wolałby zapomnieć.

Tymczasem badająca sprawę śmieci rodziny Pine, agenta FBI Sarah Keller, profesjonalistka w swoim fachu, z autopsji wiedząca, że czasami warto zaufać własnym instynktom i dzięki temu właśnie potrafiąca, metodycznie i obiektywnie działając, oddzielić ziarno od plew – odkrywa,że śmierć rodziny turystów w Meksyku zdaje się być powiązana, ze sprawą ich skazanego syna..

Matt orientuje się, że teraz już tylko on może odkryć prawdę o bracie i zabójstwie swoich bliskich. Żeby to zrobić będzie musiał narazić własne życie, spojrzeć w otchłań strachu, zajrzeć w zakamarki własnego umysłu i uwolnić wspomnienia..

„W otchłani strachu” uznano za najbardziej oczekiwany thriller 2021 r. między innymi przez: CNN, „Newsweeka” i „Readerʼs Digest”. Redakcja Amazona wyróżniła go tytułem najlepszego thrillera 2021 r.

Nie bez przyczyny, bo książka jest świetna. Wciąga od pierwszej strony, zaciekawia i intryguje. Budzi emocje i nie pozwala o sobie zapomnieć dopóki nie pozna się rozwiązania. A te trudno odgadnąć. Autor funduje nam pełen wrażeń rasowy thriller, klimatyczny, mroczny i zaskakujący.

Polecam.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Alex Finlay - W otchłani strachu? Kiedy wychodzi Alex Finlay - Every Last Fear?
Data wydania książki zaplanowana została na 18.05.2022. Nowa książka Alex Finlay z 2022 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2022 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Alex Finlay - W otchłani strachu data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 18 maja 2022, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie