poniedziałek, 5 czerwca

Oznaczenie treści
 

Aleksandra Jonasz-Zakrzewska - Spacer w mroku

(2023)
Sensacja

Obserwuj premierę
Ocena:
(5.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Sensacja i Kryminał
Ranking:
452   697

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: aniabex
Data publikacji: 2023-05-08
Ocena: 5/5

Spacer w mroku

„Chyba każdy z nas ma jakieś demony, z którymi walczy, prawda?”

Urodziwe małe miasteczko w województwie lubelskim, Werterowo. Ciche i spokojne, wręcz sielankowe miejsce na letni odpoczynek. Czas jakby tu nieco zwolnił. W powietrzu unosiła się aura wiejskiej swobody i relaksu. Ludzie zatopili się w swoich sprawach..

Lato 2019 r. było tu wyjątkowo urocze. Trwały intensywne przygotowania do corocznego wakacyjnego karnawału. Sielsko anielska atmosfera przyciągała turystów jak magnes..

Tego lata do Werterowa zawitała również podkomisarz Eliza Białek z Komendy Głównej Policji w Lublinie, by zbadać na czym polega fenomen tego wszechobecnego tu „spokoju”. Jej zadaniem było ustalenie przyczyny zerowego wskaźnika przestępczości w mieścinie, a przy okazji przyjrzenie się sprawie pewnego tajemniczego zaginięcia sprzed lat..

Eliza szybko przekonuje się, że wręcz utopijny klimat Werterowa jest nieco odrealniony. Praca miejscowych stróżów prawa polegająca na piciu kawy i zajadaniu się jagodziankami ze skórką cytrynową obejrzana pod lupą zdradza dziwną niespójność. Wszyscy tu maja tendencję do znikania bez śladu i pojawiania się z zaskoczenia. Lokalni mieszkańcy tworzą hermetycznie zamkniętą społeczność, milczeniem zbywającą obcych. Okoliczny las zdaje się być głodny krwi.. Słowiańskie rytuały dodają tajemniczości i podsycają niepokój. W tym mieście nikomu nie można ufać..

Czy Eliza oby nie znalazła się w złym miejscu o złym czasie?

Czy jej „spacer w mroku” przypadkiem nie zamieni się w bieg z przeszkodami przez werterowski las?

„Spacer w mroku” działa na wyobraźnię. Mroczny, niepokojący, zgęstniały, duszny i lepki klimat udziela się na każdym kroku. Mrok wdziera się do umysłu zaostrzając czujność. Zagadka kryminalna zaskakuje. Emocje buzują. Spacerując po Werterowie potykamy się o prawdę, ocieramy o kłamstwo.. stajemy twarzą w twarz z ludzkimi słabościami i nieludzkimi zbrodniami.

Podobało mi się to🔥.

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Aleksandra Jonasz-Zakrzewska - Spacer w mroku? Kiedy wychodzi Aleksandra Jonasz-Zakrzewska - Spacer w mroku?
Data wydania książki zaplanowana została na 29.03.2023. Nowa książka Aleksandra Jonasz-Zakrzewska z 2023 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2023 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Aleksandra Jonasz-Zakrzewska - Spacer w mroku data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 29 marca 2023, środa
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie