niedziela, 23 stycznia

Oznaczenie treści
 

Ada Moncrieff - Świąteczne morderstwo

(2021)

Ada Moncrieff - Murder Most Festive: A Christmas Mystery

Sensacja

Obserwuj premierę
Ocena:
(4.0)

Oceń:


Informacje

Gatunek:
Sensacja i Kryminał
Ranking:
59   103

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]
Recenzja

Autor: Anonimowy
Data publikacji: 2022-01-10
Ocena: 4/5

Kryminał w stylu Agathy Christie

 

“Świąteczne morderstwo” to jedna z kilku świątecznych książek, które przeczytałam.  Mamy więc  grudzień  1938 roku i  przenosimy się na angielską prowincję  do Westbury Manor, bogatej, wiejskiej rezydencji  Westburych. Jest  cudowna zima,  pada śnieg,  który pięknie przykrył białą kołderką ogród, wszystkie ścieżki, drzewa, krzewy, całą posiadłość.  Czas rozpocząć świętowanie.  Lord Westbury i jego żona Olivia zaprosili więc na Boże Narodzenie grono swych przyjaciół z tzw. wyższych sfer. Poznajemy dystyngowane, eleganckie towarzystwo z wydaje się doskonałymi manierami. Wszyscy liczą na wyjątkową, świąteczną atmosferę, wykwintne, smakowite dania i inne przyjemności właściwe angielskiej arystokracji - szarady, scrabble, polowanie… Tymczasem przerażony służący odnajduje w świąteczny poranek ciało jednego z gości, który dopiero co powrócił z zagranicy. Uroczysta atmosfera pryska, powstają za to wątpliwości, co tak naprawdę się wydarzyło. Zagadkę tajemniczej śmierci zamierza wyjaśnić przyjaciel domu, najbliższy sąsiad Westburych, Hugh Gaveston. Ten ekscentryczny kawaler, zajmujący się wypychaniem  zwierząt jest  z zamiłowania detektywem i to on zaczyna prowadzić swoje, prywatne śledztwo. Czy zakończy je sukcesem i odkryje prawdę dotyczącą śmierci Campbella-Scotta? Na pewno nie będzie mu łatwo, no bo mamy tu i morderstwo, i oszustwo, porzuconą kochankę, szantaż, zazdrosnego męża, kompromitującą tajemnicę.

Dodam też, że intryga kryminalna została tu dobrze skonstruowana i sprytnie poprowadzona. Nie brakowało zwrotów akcji i emocji, choć uważny czytelnik w którymś momencie może domyślić się, kto jest sprawcą zbrodni, ale zapewne nie odgadnie jej motywu.

A i galeria postaci jest doprawdy wspaniała. Autorka powieści ma świetny zmysł obserwacji, więc zaprezentowani przez nią bohaterowie zostali trafnie sportretowani. 

 Wielką zaletą tej powieści kryminalnej jest również jej styl - swobodny, z błyskotliwym, inteligentnym dowcipem. W dodatku narrator wiele razy zwraca się bezpośrednio do czytelnika, dając mu poczucie współuczestnictwa w wydarzeniach, w rozwiązywaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z gości.

 Naprawdę ta książka została świetnie napisana! Pozostaje mi więc polecić ją nie tylko fanom kryminałów w stylu Agathy Christie, ale  i czytelnikom lubiącym dobrą, literacką rozrywkę!

Cała recenzja: https://www.czytelnika.pl/2022/01/swiateczne-morderstwo-ada-moncrieff.html

Zalety: brak
Wady: brak
Czy uważasz tę recenzję za pomocną?


Oznaczenie treści
Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Ada Moncrieff - Świąteczne morderstwo? Kiedy wychodzi Ada Moncrieff - Murder Most Festive: A Christmas Mystery?
Data wydania książki zaplanowana została na 10.12.2021. Nowa książka Ada Moncrieff z 2021 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2021 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Ada Moncrieff - Świąteczne morderstwo data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 10 grudnia 2021, piątek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie