środa, 26 kwietnia

Oznaczenie treści
 

Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów

(2016)
Historia

Obserwuj premierę
Poleć znajomemu
Oceń:

Oceń:


Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów

Data premiery

wtorek
12.09.2017
138 dni, 3 godzin
Flaga regionu Polska

zgłoś poprawkę

Informacje

Gatunek:
Historia
Ranking:
15   30

Tagi:
[dodaj]
Wydawnictwo:
Odnośniki:
[dodaj]

Książka opisująca początki państwa polskiego autorstwa wybitnego historyka-archeologa prof. Władysława Duczki, wydana z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.
"Od Sclavinii do Polanii" to próba nowego spojrzenia na zagadkę, jaką było pojawienie się na arenie europejskiej władztwa Piastów, które miało własną dynastię, siłę militarną i wykazywało wielką energię w działaniu, a o którego początkach nie wspominały żadne ówczesne źródła pisane. Na tle dziejów średniowiecznej Europy środkowej ukazana została specyfika piastowskiego władztwa.

Książka daje nam wgląd w funkcjonowanie struktury państwa będącego prywatną własnością jednej rodziny, wprowadza w świat militarnych konfrontacji i aliansów matrymonialnych. Poznajemy kulisy przełomowej decyzji Mieszka I o przyjęciu chrztu, podjętej nie pod przymusem, ale w wyniku trafnej analizy sytuacji, która doprowadziła go do przekonania, że podstawą jego polityki powinno być parcie na zachód i stanie się jego częścią, na własnych warunkach.

W książce poruszana jest problematyka ekonomiczna, znaczenie kontaktów z największym animatorem ówczesnego handlu, Skandynawami, przez których Piastowie zostali włączeni do najbardziej zyskownej wymiany – handlu ludźmi. Przy tej okazji będzie się można dowiedzieć, czy to prawda, że Mieszko I był wikingiem.Komentarze (1)

Zdjęcie
~Marcin Skalski
2017-02-14 11:59

Witam,

Proszę o informację czy data premiery tej książki została przesunięta o trzy miesiące? (tak słyszałem).

 

Dodaj komentarz


Kod CAPTCHA

Zatwierdź

Recenzje

Nie ma jeszcze żadnych recenzji. A może Ty dodasz swoją?

Oznaczenie treści
Najczęściej zadawane pytania

Na kiedy ustalona została premiera książki Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów?

Książka Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów dostępna będzie 12 września 2017 (premiera w Polsce). Daty z innych regionów można wyświetlić klikając w odpowiednie flagi. Wyświetlanie domyślnego regionu można skonfigurować korzystając z opcji "Ustawienia serwisu" dostępnej pod zakładką "Moje konto".

Chcę dostawać na bieżąco świeże wieści dotyczące książki. Jak tego dokonać?

Aby śledzić aktualne doniesienia o książce skorzystaj z przycisku "Obserwuj premierę" znajdującego się na pasku z opcjami. O zmianach poinformujemy wysyłając wiadomość na podany adres e-mail, a także opublikujemy je na stronie "Aktualności".

Chcę donieść o książce znajomym. W jaki sposób mogę to uczynić?

Tytuł polecić można poprzez polubienie strony w serwisie Facebook lub wysłanie wiadomości na e-mail znajomych. Funkcje te znajdują się na pasku z opcjami, który znajduje się w górnej sekcji strony.

Za ile mogę zamówić książkę?

Żeby dowiedzieć się ile kosztuje książka kliknij tutaj: Skąpiec lub Ceneo.

Chcę kupić książkę Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów. Który sklep sprzedaje ten produkt?

Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów można zamówić tutaj. Więcej sprzedawców znajduje się na liście "Gdzie kupić?".

Gdzie mogę przeglądnąć świeże newsy dotyczące książki?

Aby sprawdzić świeże wieści należy skorzystać z zakładki "Newsy", która znajduje się w kolumnie z prawej strony.

W jaki sposób mogę ocenić książkę?

Żeby ocenić książkę trzeba wyznaczyć należytą wartość w pięciopunktowej skali, a następnie oznaczyć wybór kliknięciem. Żeby oddać głos trzeba posiadać konto w serwisie.

Jak przeliczana jest nota książki?

Premiera książki Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów nie dostała jeszcze oceny. Użytkownicy mogą oceniać tytuły jeszcze przed pojawieniem się ich na rynku, wyrażając w ten sposób swoje oczekiwania. System umożliwia późniejszą modyfikację przyznanych głosów – w tym celu użytkownik powinien wybrać inną wartość w polu "Ocena". Ocena w serwisie to średnia ważona, gdzie waga głosu zależy przede wszystkim od stażu użytkownika.

Kto stworzył tę książkę?

Władysław Duczko to twórca tej książki. W celu wyświetlenia listy książek tego autora przejdź do pola "Informacje" i kliknij w jego nazwisko albo kliknij tutaj.

Które wydawnictwo wydało tę książkę?

Książka zostanie wydana przez firmę Trzecia Strona. Inne książki wydane przez to wydawnictwo można znaleźć tutaj albo kliknąć w jego nazwę zamieszczoną w zakładce "Informacje".

Zauważyłem na tej stronie nieprawdziwe informacje. W jaki sposób mogę zgłosić poprawkę?

Poprawkę można zgłosić korzystając z opcji "zgłoś poprawkę" znajdującej się nad polem "Informacje". Dzięki temu można wnieść o aktualizacje dat, opisów i odnośników oraz zmiany trailerów albo okładek.

Na tej stronie znajdziesz informacje na temat:
Kiedy premiera Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów? Kiedy wychodzi Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów?
Data wydania książki zaplanowana została na 12.09.2017. Nowa książka Władysław Duczko z 2016 roku to główny temat tego artykułu i tej podstrony. U nas znajdziesz fragmenty tego utworu literackiego. Pooglądaj zwiastun i przeczytaj naszą zapowiedź. Znajdziesz tutaj również galerię zdjęć, zwiastuny, trailery, klipy wideo, nasze recenzje oraz oceny, dzięki czemu poznasz interesujące nowości oraz zapowiedzi, a także wszystkie nadchodzące premiery 2017 roku.
Data ostatniej aktualizacji:

 Gdzie kupić?

 Tagi


Nie przypisano jeszcze tagów
Dodaj tag

 W sklepach

Nowa książka Władysław Duczko - Od Sclavinii do Polanii. Powstanie i upadek pierwszego państwa Piastów data premiery

Wszystkie daty wydania:
  • Flaga Polska 12 września 2017, wtorek
    (polska data)

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie