czwartek, 29 czerwca

Oznaczenie treści
Ostatnie premiery

MUZYKA


Filtrowanie:
Do:
Czerwiec 2017
Rock

Według daty

Polska

23.06.2017

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
22   166
23 czerwca, nakładem XL Recordings, ukaże się wydawnictwo zatytułowane ‘Oknotok', zawierające materiał z trzeciej, przełomowej płyty Radiohead 'OK Computer'.

Oprócz oryginalnych dwunastu kompozycji, które w 1997 roku znalazły się na płycie, na ‘OK Computer Oknotok 1997 2017' będzie można także znaleźć osiem nagrań pochodzących ze stron B singli oraz spełnienie marzeń kolekcjonerów twórczości ekipy Thoma Yorke'a, utwory: ‘I Promise', ‘Lift' i ‘Man Of War'.

Te trzy nagrania pochodzące z czasów ‘OK Computer', będą opublikowane po raz pierwszy. Cały materiał z ‘Oknotok'...

23.06.2017

Gatunek:
Ranking:
32   250
Imagine Dragons to jeden z najpopularniejszych zespołów z USA. Mają na koncie wygrane i nominacje m. in. do Grammy, American Music Awards, Billboard Music Awards, MTV Music Awards.

Ich debiutancki album "Night Visions" był jednym z największych triumfów fonograficznych 2013/2014 na całym świecie, a kolejny - "Smoke + Mirrors" ugruntował ich wysoką pozycję. Również w Polsce zespół cieszy się dużą popularnością, czego dowodem są udane koncerty, wysokie miejsca na listach przebojów, ciągła obecność na antenach radiowych oraz sprzedaż płyt ("Night Visions" podwójna platyna, "Smoke +...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
129   836
Album "Revolution Come... Revolution Go" Gov't Mule to najbardziej różnorodne dzieło w historii grupy.

Z jednej strony ostry, pełen agresywnych gitarowych riffów - jak singiel “Stone Cold Rage", z drugiej – spokojny i leniwy – jak “Sarah, Surrender". Nagrywanie płyty rozpoczęło się w dniu wyborów prezydenckich w USA, w listopadzie 2016 roku.

Ich wynik miał przynieść rozczarowanie połowie mieszkańców Stanów Zjednoczonych, niezależnie od przekonań. Nastrój ten jest wyczuwalny w takich piosenkach, jak wspomniana już "Stone Cold Rage", czy “Pressure Under Fire".

...

23.06.2017

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
159   900
Pristine to interesujący zespół z Norwegii, którego poprzednie wydawnictwa dostępne były tylko w ich rodzinnym kraju. Wszystko zmieniło się po wydaniu dostępnego już wszędzie albumu "Reboot" oraz trasie koncertowej u boku Blues Pills (do którego zresztą często są porównywani) i The Brew - świat zauważył ta młodą i zdolną załogę.

Album "Ninja" został nagrany w jeden dzień (!) i przynosi bardzo energetyczną dawkę muzyki, którą można określić mianem retro -rocka. Fani ciekawych kobiecych głosów i brzmień z lat 70-tych nie będą zawiedzeni!

Lista utworów:

...

Gatunek:
Ranking:
229   1140
Lista utworów:

CD 1
1. This Train
2. Drive
3. The Valley Runs Low
...

Gatunek:
Ranking:
248   1221
Australijska formacja King Gizzard and the Lizard Wizard w tym roku nie próżnuje i ogłosiła premierę kolejnego albumu. "Murder Of The Universe" to druga z pięciu płyt, które ukażą się w tym roku. Krażek składa się z trzech rozdziałów i zawiera 21 utworów. Album dotyka tematów ciężkiego kalibru takich jak upadek człowieczeństwa czy śmierć naszej planety.

Nowy materiał został zarejestrowany w Flightless HQ, w East Brunswick w Australii. Produkcją krążka zajął się członek zespołu Stu Mackenzie.

Lista utworów:

...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
257   1238
Dwupłytowy album koncertowy, zawierający utwory z repertuaru Genesis i Raya Wilsona.

Charakterysztyczny głos Raya i piękne kompozycje, wśród których odnajdziemy zarówno autorskie "Song for a Friend", "Makes me think of Home" jak i "Another Day in Paradise". Prawdziwa perełka dla fanów.

Lista utworów:

...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
291   1287
"Live In Sopot 1978 - Extended Freedom" to kolejne wydawnictwo w "kolorowej" serii prezentującej unikalne koncerty SBB z lat 70.

Odświeżamy koncert z II Festiwalu Interwizji w 1978 r. , poprzedzony dramatycznymi wydarzeniami (wypadek ciężarówki wiozącej sprzęt zespołu). Muzycy mimo wielkich trudności i sporego opóźnienia zagrali zwarty, interesujący koncert będący wizytówką zespołu w tamtym okresie.

"Live In Sopot 1978 - Extended Freedom" to CD, wypełnione niepublikowanymi dotąd nagraniami koncertowymi i studyjnymi z tego samego okresu. Powoli rodziła się wówczas płyta "Welcome" - stąd...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
311   1330
"Live In Opole 1974 - Rock przez cały rok" to unikalny koncert SBB z lat 70. Nocny występ na festiwalu piosenki polskiej w Opolu.

Grupa wykonała tam półgodzinną suitę "Wizje SBB", a na bis "Figo-Fago". Ponadto w koncercie premier muzycy zaprezentowali utwór "Zostało we mnie" - to wszystko znajdziecie na tym albumie. A ponadto – kompletna konferansjerka Andrzeja Śmigielskiego i Jana Tadeusza Stanisławskiego, którzy stoczyli prawdziwą bitwę z publiką domagającą się kolejnych dźwięków od SBB... Live In Opole 1974.

Rock przez cały rok prezentuje wczesne, drapieżne i energetyczne brzmienie...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
528   2011
Lista utworów:
1. Ad Infinitum
2. Versailles
3. Spanish Steps
4. Bloodlust (z "Sunset Society")
5. Last Halloween (z "Halloween Hell House")
...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
884   2798
Zestaw niepublikowanych wcześniej piosenek, jakie nagrała amerykańska grupa The Monks, jedni z protoplastów garażowego rocka i punk rocka, którą założyli w 1964 roku amerykańscy żołnierze stacjonujący w niemieckiej bazie wojskowej w Gelnhausen.

Piosenki zmasterowano z oryginalnych analogowych taśm. Notkę w książeczce napisał basista kapeli, Eddie Shaw. Warto przypomnieć sobie zespół, który postawił na eksperymenty dźwiękowe kosztem melodii oraz mnogość instrumentów w piosenkach. Cechą charakterystyczną The Monks były noszone przez muzyków stroje mnichów.

Lista utworów:

...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
17   139
Dziewiąty studyjny materiał kanadyjskich mistrzów melodyjnego rocka, szczególnie rockowych ballad. Album "Feed The Machine" wyprodukowali muzycy Nickelback oraz Chris Baseford (Slash, Shinedown). Materiał promowała kompozycja tytułowa. Mocna, dynamiczna, oparta na rwanym riffie i wyraźnie zaznaczonej linii basu oraz dość mroczna. Zrealizowano do niej futurystyczny wideoklip. Tekst piosenki dotyczy kontroli ludzkiego umysłu przez maszyny.

Poprzednia płyta Nickelback, autorów multiplatynowego singla "How You Remind Me", to "No Fixed Address" z listopada 2014 roku.

Gatunek:
Ranking:
23   171
Wyczekiwany, drugi album duetu Royal Blood. Wydawnictwo promuje singiel "Lights Out".

Mike Kerr i Ben Thatcher pracowali nad nowymi piosenkami w Burbank, w Kalifornii, w dość zrelaksowanej atmosferze. – W nocy imprezowaliśmy, w dzień pisaliśmy piosenki – wyjaśnia Mike. Rezultaty?

Efektem pobytu w USA jest ponoć aż 50 utworów. Anglicy jeszcze nie ujawnili, ile spośród nich znajdzie się na albumie "How Did We Get So Dark?". Wiemy za to, jak będzie wyglądać okładka wydawnictwa, ponieważ najprawdopodobniej to właśnie ją Mike i Ben zaprezentowali w formie muralu, a klip z jego powstawania...

16.06.2017

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
177   993
Lista utworów:

1. Secret My Lips
2. Awkward
3. Don't You Tell Me
4. Puzzle
...

16.06.2017

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
228   1135
Lista utworów:
1. Fire
2. In and Out
3. Fake Sugar
4. Savoire Faire
5. We Could Run
...


Oznaczenie treści
OSTATNIE ZMIANY
Filtrowanie:
Pop Rock Metal Hip-Hop Elektroniczna Alternatywa Blues/Jazz Country Filmowa Folk/Ludowa Klasyka Punk Reggae/Ska Soul/RnB Składanki Koncerty/Live Inne [X]

Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2017 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Rock


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Rock


Rock
Rock
14 dni, 20 godzin
Rock
13 dni temu
Rock
6 dni temu
Rock
13 dni temu
8. Złe Psy - Duma (2017)
Rock
Rock
70 dni, 20 godzin
 W sklepach

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Zapraszamy do udziału w konkursie![x]
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail