niedziela, 26 marca

Oznaczenie treści
Ostatnie premiery

MUZYKA


Filtrowanie:
Do:
Marzec 2017
Rock

Według daty

Polska

LemON - Tu (2017)

24.03.2017

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
53   460
LemON to na polskiej scenie muzycznej jedna z najbardziej spektakularnych karier ostatniej dekady. W zaledwie cztery lata dorobili się trzech płyt, rozpoznawalnego stylu i rzeszy fanów.

LemON „Tu” i teraz jest zespołem dojrzałym, który śmiało łączy odległe światy. Liryczne ballady kontrastują więc z punkową złością czy rockowym kolorem przesterowanych gitar, a współczesne brzmienia z wyraźnymi nawiązaniami do herosów lat 70. , do twórczości takich grup jak Led Zeppelin czy Pink Floyd. Równie odważna jest zresztą warstwa tekstowa – intymna, klaustrofobiczna refleksja o...

Gatunek:
Ranking:
57   492
Długo oczekiwany nowy album byłego gitarzysty Genesis - Steve'a Hacketta. Melodyjna, nastrajająca i wciągająca dźwiękowa podróż po kulturowych róźnorodnościach i jednościach.

Na płycie goście, współpracujący na co dzień z Hackettem - Roger King, Nad Sylvan, Gary O'Toole, Rob Townsend i Amanda Lehmann, jak również muzycy z tak różnych krajów jak USA, Izrael, Islandia, Azerbejdżan i Węgry. Album w wersji koncertowej promowany będzie w ramach trasy ‘Genesis Revisited with Classic Hackett', która w 2017 zawita również do Europy.

Album dostępny na płycie CD, dwóch płytach...

Gatunek:
Ranking:
75   580
Lista utworów:

1. Somehow Someway
2. Running Out Of Time
3. Truth
4. Don't Let Up
...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
912   2741
Craig Finn w końcu wydaje swój długo wyczekiwany solowy album. Finn na płycie porusza tematy miłości i związków w nowoczesnym świecie, zmyślnie używając do tego czarnego humoru i świetnie zaaranżowanego rock'n'rolla. W większości album został nagrany zeszłej wiosny w The Clubhouse w Rhinebeck w stanie Nowy Jork. W nagraniach wzięli udział: Josh Kaufman, jako producent, Sam Kassirer na klawiszach (Josh Ritter, Langhorne Slim), wokalistka Caithlin De Marrais, mistrz trąbki - Stuart Bogie (Arcade Fire, Antibalas), a także gitarzysta Tad Kubler.

Lista utworów:

1. Jester & June
2. Preludes
...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
1317   3514
Czas płyty "Meddle" z niezapomnianym "Echoes". Z tego okresu zamieszczono oryginalne nagrania demo, sesje dla BBC.

Jeśli chodzi o materiały wizualne niewydany wcześniej quad miks "Echoes" oraz występy z 1971 roku, w tym z Marsylii z Rolandem Petitem i jego zespołem baletowym. Dodatkowym prezentem dla fanów są repliki plakatów i ulotek koncertowych z tego okresu.

Lista utworów:

...

17.03.2017

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
818   2620
Druga płyta kanadyjskiego zespołu July Talk! Gdy przyszła pora na planowanie pracy nad drugim albumem July Talk skupili swoją uwagę na jedynej grupie osób, która dla nich się liczy – przepoconych fanach upychających się jeden obok drugiego pod sceną byleby tylko zatracić się na chwilę w elektryzującym koncercie. To właśnie wtedy widać największe różnice w muzyce July Talk – krystaliczny głos Leah'i Fay kontra niski ochrypły wokal Petera Dreimanisa; tłusty południowy blues w konfrontacji z cool new – wavem; seksualne napięcie versus katharsis uwolnienie – zsumujmy to wszystko,...

Gatunek:
Ranking:
912   2741
Lista utworów:

CD 1
1. Gimme Everything
2. Die For Rock N‘ Roll
3. Unfriend Me Now
...

Gatunek:
Ranking:
144   905
Lista utworów:
1. Flower
2. All Your Lies
3. 665
4. Beyond The Wheel
5. 667
...

Gatunek:
Ranking:
584   1967
Lista utworów:
1. Wake Up
2. Fire That Burns
3. Goodbye
4. Out On My Own
5. Different Creatures
...

10.03.2017

Gatunek:
Ranking:
682   2401
Bartas Szymoniak, finalista programu Idol wraca z nową solową płytą „Alarm”. Składają się na nią aranżacje wierszy poetów pokolenia Kolumbów – m. in. T. Gajcego i K. K. Baczyńskiego.
Lirycznym tekstom towarzyszą gitara oraz dźwięki tworzone wyłącznie za pomocą aparatu mowy wykonawcy - imitują one bas, perkusję, instrumenty dęte. Taki sposób muzykowania jest nazywany przez samego artystę beatrockiem.

Lista utworów:

1. Beatrock - introdukcja
...

Gatunek:
Ranking:
907   2736
The Picturebooks to formacja bluesowo-rockowa, określająca swoje brzmienie jako 'zapach palonego oleju napędowego ze spieczonej słońcem autostrady w Kalifornii'. Zespół zyskał rozgłos w 2014 roku za sprawą płyty 'Imaginary Horse' ale i umiejętnościom składania i odpicowywania motocykli a także pasjonowaniu się jazdą na desce. Album ukazuje się na płycie CD i LP wraz z całym materiałem na płycie CD.

Lista utworów:
1. Seen Those Days
2. Wardance
3. Home Is A Heartache
...

Gatunek:
Ranking:
960   2796
"Swing & Roll" - Singin Birds zapraszają do tańca!

Singin Birds prezentują swój najnowszy album, na którym wyraźnie słychać ich niezmienną fascynację stylem retro i klimatami vintage. Tymvrazem zespół postanowił jednak pokazać swoją bardziej zwariowaną stronę i jeszcze odważniej bawi się muzyką.

„Swing &Roll” to prawdziwa eksplozja rytmów. Jak zapowiada tytuł szykuje się spora dawka swinga i rockandrolla, ale nie tylko! Na krążku znalazły się zarówno autorskie utwory zespołu, jak i ich znak rozpoznawczy - własne, bardzo oryginalne wersje znanych przebojów. Roztańczony album...

Gatunek:
Arysta:
Ranking:
1264   3327
Lista utworów:
1. Anywhere Out Of The World [06:34]
2. Ever Dream This Man ? [08:11]
3. First Step Is The Hardest [06:16]
4. 21 Grams [01:56]
5. Res Sacra Miser [08:08]
...

Gatunek:
Ranking:
190   1017
Zespół Tokio Hotel na dobre zapisał się w historii muzyki XXI wieku: młodzi muzycy już mogą pochwalić się 7 milionami sprzedanych albumów, 70 Platynowymi i aż 160 Złotymi Płytami, do tego ponad setką przyznanych nagród w rozmaitych plebiscytach i konkursach. Ale przede wszystkim ogromną rzeszą fanów, reagująca na najsłynniejszy niemiecki electro-popowy kwartet z szaleństwem porównywanym wręcz do tego, co pół wieku temu działo się przy The Beatles.

Po kilkuletniej przerwie Tokio Hotel wracają i fundują słuchaczom jedno z największych zaskoczeń początku 2017 roku – o czym...

03.03.2017

Gatunek:
Ranking:
374   1434
Lista utworów:

1. I Gotta Rock
2. My Little RnR
3. Going Out Tonight
4. You Are My Woman
...


Oznaczenie treści
OSTATNIE ZMIANY
Filtrowanie:
Pop Rock Metal Hip-Hop Elektroniczna Alternatywa Blues/Jazz Country Filmowa Folk/Ludowa Klasyka Punk Reggae/Ska Soul/RnB Składanki Koncerty/Live Inne [X]

Co znajdę na stronie "Premiery płyt"?
Kiedy odbędzie się premiera nowej muzyki znanych artystów wydanej na płytach CD? W tej kategorii informujemy o tym, kiedy pojawią się najnowsze albumy muzyczne i jaka jest dokładna data premiery nowej muzyki artystów z Polski oraz ze świata. Prezentujemy także teledyski, klipy, lyric video, filmy z sesji nagraniowych oraz wywiadów z muzykami, a także zdjęcia, obrazki i okładki ze zbliżających się płyt CD oraz tracklisty (listy utworów) nowych premier muzycznych. W ramach serwisu prezentujemy między innymi nowości z następujących gatunków: premiery Hip-Hop, Pop, Rock, Metal, R&B, czy też muzyki elektronicznej. Piszemy również o aktualnych informacjach muzycznych, a także zamieszczamy wiadomości o wydawnictwach na płytach CD oraz zapisach koncertów w formacie DVD i Blu-ray. Nadchodzące premiery muzyczne 2017 mają aktualne daty wydań w Polsce lub na świecie.
Data ostatniej aktualizacji:

 Newsy

Gatunek:
Rock


Reklama

 Ranking

Gatunek:
Rock


Rock
11 dni, 13 godzin
Rock
Rock
53 dni, 13 godzin
Rock
67 dni, 13 godzin
Rock
9. LemON - Tu (2017)
Rock
przedwczoraj
 W sklepach
Na żywo

Recently Viewed

Wpisz minimum 3 znaki!
Komunikat
OK
Opcje
Tak
Anuluj
Potwierdzenie
Tak
Nie
Wszystkie
Pop
Rock
Metal
Hip-Hop
Elektroniczna
Alternatywa
Blues/Jazz
Country
Filmowa
Folk/Ludowa
Klasyka
Punk
Reggae/Ska
Soul/RnB
Składanki
Koncerty/Live
Inne
Będziesz na bieżąco informowany o wydarzeniach związanych z premierą (zmiana daty, nowy trailer itp.) jak i o samej premierze.
E-mail:
Zapamiętaj adres e-mail